Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRC Just Junior - Nie moża skończyć programowania centralki

MaklerX 29 Paź 2012 15:32 1281 0
  • #1 29 Paź 2012 15:32
    MaklerX
    Poziom 7  

Jak w temacie Instalacja Gazowa BRC Just Junior w Oplu Vectrze A 1,6. Po remoncie silnika zaczęła palić ponad 13 litrów gazu. wszyscy gazownicy w mojej okolicy rozkładali ręce mówiąc że nie zajmują się BRC, więc sam wprowadziłem centralkę w tryb programowania ręcznego przez zwarcie pinów. Procedura wygląda następująco: najpierw pali się czerwona dioda czyli centralka odczytuje obroty, potem pali się żółta dioda w tym momencie trzeba wcisnąć 3 razy gaz do oporu żeby dokonać odczytu położenia przepustnicy. Następnie palą się zielona i czerwona w tym momencie trzeba utrzymać 3tyś obrotów a centralka powinna po kolei sprawdzić wszystkie 3 mieszanki regulując silniczkiem krokowym i zakomunikować je diodami :czerwona-bogata, żółta- średnia, zielona-uboga. U mnie zaczyna od zielonej obroty spadają do 2,5tyś i powoli rosną aż w końcu wywala błąd (mrugają wszystkie diody). Doszedłem do tego że mam uszkodzony silniczek krokowy. Po wykręceniu było widać że jest cały czas otwarty. Kupiłem nowy silniczek niestety nie oryginalny BRC. Jednak nadal dzieje się to samo podczas programowania mieszanki pali się zielona dioda i błąd ale tym razem widać że silniczek pracuje i wraca na środkowe położenie po błędzie. Zainwestowałem więc w kabel do kompa. Zainstalowałem oprogramowanie podłączyłem i przy próbie odczytu czegokolwiek wywala "przerwano komunikację" prawdopodobnie dlatego że centralka jest nadal w trybie programowania ręcznego. Sprawdziłem już sondę lambda i regulowałem reduktor na registrze ręcznym żeby miał te same obroty co benzyna i wszystko wygląda na sprawne a mnie skończyły się pomysły.

0 0