Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Mini 2 - Po zalaniu nie ładuje się, "Bateria odłączona"

Manmartin 29 Paź 2012 16:33 5064 1
  • #1 29 Paź 2012 16:33
    Manmartin
    Poziom 6  

Witam
    Posiadam zalanego Samsunga Galaxy mini 2 który się nie ładuje. Telefon wpadł mi do wody na jakieś 5 minut. Rozebrałem, wysuszyłem go suszarką i podłączyłem ładowarkę. Przez chwile wyświetla się symbol ładowania lub od razu obok baterii wyświetla się żółty trójkącik ostrzegawczy, włożyłem naładowaną baterię telefon włączył się nie działał dotyk, pomogło wyczyszczenie styków. Obszukałem Google i wiem że jest to overvotage i jest to normalna przypadłość w Samsungach. Zastanawiam się czy nie jest spalony układ sterujący ładowaniem baterii. Moje pytanie czy tutaj wanienka ultradźwiękowa coś zdziała i czy nie uszkodzi płyty głównej? Mam okazje kupić wanienkę QUIGG a 50 zł (przyda mi się nie tylko do tego telefonu). Zakupiłem cleanser druk i zastanawiam się czy warto kupić tą wanienkę, chodzi o to czy nadaje się do telefonów i czy zamiast ultradźwięków nie ma tam zwykłego wibratora, (tak jak w telefonach). Co trzeba wymontować z płyty głównej, wymontowałem głośnik i aparat, a mikrofon jest jakoś dziwnie wbudowany(tylko dziurka w płycie i po drugiej stronie obudowany)?
    Co o tym myślicie?
    Co najlepiej zrobić?
    Z góry dziękuje za pomoc.

0 1