Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mozilla firefox-kilka uciążliwych zmian.

davidstar 29 Oct 2012 17:06 1245 3
 • #1
  davidstar
  Level 13  
  Witam,
  Problem 1: W mozilli jest taka opcja, dzięki której mogę zrzucić adresy do ulubionych stron na pasek, który zaznaczyłem na zdjęciu czerwonym kolorem(nie wiem jak to się fachowo nazywa) no i oczywiście są zapamiętywane w miejscu zaznaczonym strzałką. Problem polega na tym, że po każdym wyłączeniu kompa adresy są kasowane-jak włączam kompa, a następnie mozille to już tych adresów nie ma, są WYCZYSZCZONE. Tak więc znowu muszę wpisywać elektroda.pl...ble ble itd :) Ten fakt jest niezwykle irytujący-stałem się po prostu zbyt wygodnicki, więc chciałbym ponownie korzystać z tego udogodnienia.

  Mozilla firefox-kilka uciążliwych zmian.

  Pomocna dla Was może się okazać pewna informacja(tak mi się wydaje, że tam leży przyczyna problemu). Niedawno miałem formata więc wszystko sobie ładnie poinstalowałem, aż do Flash playera. Po jego instalacji okazało się, że filmiki zamulają-głos nie pokrywa się z tym co na ekranie, zacinał się itd ( wyłączenie funkcji przyspieszenia sprzętowego tez nie pomogło) wyczytałem gdzieś, że w
  NARZĘDZIA->OPCJE->PRYWATNOŚĆ->WYCZYŚĆ OSTATNIĄ HISTORIĘ I PO ZAZNACZENIU PIERWSZYCH 5 OPCJI PTASZKIEM I KLIKNIĘCIU WYCZYŚĆ rozwiąże moje problemy- tak się stało, no i wcześniej jeszcze zainstalowałem wersje 10 Flasha. Więc może gdzieś tutaj za każdym razem kasuje historię?  problem 2. Włączam wioche i chcę obejrzeć jakiś filmik -widzę go wciskam play a filmik się "zwija" i zostaje coś takiego jak na zdjęciu poniżej..... Dlaczego nie mogę obejrzeć na tym portalu żadnego filmu? Nigdy wcześniej nie miałem z tym żadnych problemów.

  Mozilla firefox-kilka uciążliwych zmian.

  problem 3 jest taki proces w menadżerze zadań o nazwie jusched.exe-jest cholernie irytujący, gdy np wczytuje stronę elektrody i tuz po wczytaniu włącza się komunikat o zagrożeniu wirusowym i od razu zamyka się przeglądarka... można go oczywiście zamknąć w procesach, ale to jest rozwiązanie krótkotrwałe. Ja chcę się tego problemu pozbyć raz na zawsze! Podobno proces ten odpowiada za aktualizacje Javy. W panelu sterowania (po lewej stronie jest opcja inne opcje panelu sterowania) a następnie java->update-> i odptaszkować check for ble ble..... i ok -powinno to rozwiązać problem....nie rozwiązało.

  Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tych kłopotów.
 • #2
  Kolobos
  IT specialist
  Daj screen z okna prywatnosci lub sam ustaw opcje poprawnie, tak zeby historia nie byla ksowana po zamknieciu FF.
  Mozesz tez odinstalowac FF, usunac katalog profilu i zainstalowac ponownie. To powinno rozwiazac problem z filmami oraz historia.

  Jaki dokladnie komunikat wyswietla antywirus?
  Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit. Do tego daj oba logi z OTL w zalazniku.
 • #3
  davidstar
  Level 13  
  Powiem Ci kolego, że zrobiłem tak jak mówiłeś, odinstalowałem FF i usunąłem te pliki z profilu i kurna już mam sprawdzać jaki dało to efekt przez ponowne pobranie najnowszej instalki mozilli przez IE i zonk! Ten cholerny błąd się pojawiał za każdym razem kiedy próbowałem pobrać mozille, całe szczęście, że zostawiłem sobie starą instalkę na dysku.... tak wygląda błąd:

  Mozilla firefox-kilka uciążliwych zmian.

  Wkurzyłem się i chciałem tego gnoja, który zawirusował mi system wywalić combofixem-i blokada! Nie da się uruchomić procesu instalacji-kolejny fart zostawiłem sobie na dysku instalkę avasta, który później znalazł jakąś mende, więc ją usunąłem. problem z combofixem ustąpił ( mój ulubiony program do walki z syfem)
  rozpocząłem procedurę , combofix usuwał jakieś tam pliki , nie znam się na tym za bardzo, ale skoro usuwał tzn, ze coś tam było. Zapodam LOG z combofixa ale to już chyba nie ma znaczenia.

  Tak więc drodzy forumowicze jak będziecie mieć takie problemy jak ja to nie pierniczyć się tylko od razu używać programu do walki z wirusami- po wszystkim 3 problemy opisane powyżej znikają na dobre. POWTARZAM przyczyną jest wirus, wszystkich 3 problemów!!!

  Ps. Dziękuję Ci kolego za odezwę i pomoc. Jakby co to mogę dodać te logi z programów, które zaproponowałeś, żeby sprawiedliwości stało się zadość :) !
 • #4
  Kolobos
  IT specialist
  Ten komunikat wyswietlala infekcja podszywajaca sie pod aktualizacje javy (jusched.exe)

  Uzyj AdwCleaner, opcja Delete.

  Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit.

  Daj w zalaczniku oba logi z OTL.