Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makita hr 2470 z adapterem czy 2470t z dwoma uchwytami

29 Paź 2012 19:04 8385 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.

Mam taki mały dylemat, może któryś z użytkowników potrafi mi pomóc. Otóż zamierzam kupić młotowiertarkę, (firmy jeszcze nie wybrałem, tytuł postu jedynie orientacyjny) i znalazłem dwa rozwiązania, które dość mocno różnią się ceną.

Pierwsze z nich (na przykładzie Makity)
    model hr2470 z uchwytem sds-plus i do tego adapter np taki
    http://www.narzedzia.pl/Adapter-SDS-plus-z-uchwytem-wiertarskim,8461.html

Drugie (też na przykładzie Makity)
    model hr2470t z dwoma uchwytami sds-plus oraz "zwykły"

Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
    Z góry dziękuję za opinie.
  • Poziom 30  
    Cały kłopot z adapterami polega na tym że dewastują sds-a, makita (nie tylko) w swoim urządzeniu rozwiązała ten problem , bo zdejmujesz cały uchwyt sds i zakładasz zwykły gdzie oczywiście ze zwykłym uchwytem nie działa udar. W zamian za to uzyskujesz dużo bardziej precyzyjną (wyeliminowane bicie występujące w połączeni uchwytu sds z adapterem) wiertarkę do drewna i metalu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za odpowiedź, właśnie tego oczekiwałem, gdyż nie ma pojęcia o tym.
    A wiesz coś może o systemie FIXTEC stosowaneym m.in. przez AEG?
  • Poziom 27  
    To taki sam system jak w makicie, Wymieniasz uchwyty SDSplus lub uchwyt cylindryczny.
    Wg. mnie warto dołożyć do takiego rozwiązania bo jedna wiertarką wiercisz w betonie a jak jest potrzeba wywiercenia otworu Fi4 to zakładasz zwykły uchwyt i wiercisz.
  • Poziom 15  
    Cześć. Jeśli zamierzasz też wiercić bez udaru (np rozłożenie procentowe 70/30 udar/zwykłe) to zdecydowanie MAKITA HR2470T z wymiennym uchwytem. W stosunku do zwykłej wersji jest precyzja wiercenia (uchwyt nie goni na boki tak jak adapter); w momencie zużycia uchwytu SDS kupujesz nowy i wymieniasz go samodzielnie bez konieczności wymiany w serwisie całej tulei (wersja HR2470). Wadą może być cena trochę wyższa od zwykłej wersji i to, że HR2470T jest trochę dłuższa od HR2470.
  • Poziom 8  
    Skłaniam się raczej w stronę AEG KH 24XE. Jest nieco tańszy od Makity, z systemem FixTEC, o którym piszecie, że to taki sam jak u Makity czy Boscha. Opinie też dobre słyszałem o tej firmie.
  • Poziom 13  
    I co zakupiłeś?
    ja ma makite 2470t i to naprawdę dobry sprzęt lekki, poręczny, nie do ciężkiego kucia stropów (to nie do tego sprzęt). Jak masz 2470 to wsio pancer ale....mocowanie stojana na 2 śruby, co potrafią się zluzować stojan osiowo ma luz (kłaniają się przeglądy) i nie łączą z szczotkotrzymaczem co wypala połączenia.
    Ogólnie robię makitą i złego słowa nie powiem. Kupować u autoryzowanego sprzedawcy (oryginał) i przeglądy sprzętu - wymiany smarów itp. i bedziem w domu
  • Poziom 8  
    Witam.
    Kupiłem jednak MAKITE 2470. Stwierdziłem, że do wiercenia bez udaru wystarczy mi inna wiertarka (którą już mam od dawna) a tą nową będę używał tylko z udarem. Jak narazie sprawuje się świetnie. Mogę szczerze polecić.
  • Poziom 23  
    Tak może być ta przejściówka zastosowana. Jednak problem jest taki iż to mocowanie jest obarczone dużym luzem także do wiercenia w metalu to raczej używa się z "przymusu".