Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV z wifi za około 2.000 zł

bismarck_14 29 Paź 2012 19:18 2910 18
  • #1 29 Paź 2012 19:18
    bismarck_14
    Poziom 10  

Witam!

Tak jak w temacie - szukam telewizora z WiFi za około 2 tysiące , powiedzmy do 2,5. Jeżeli chodzi o rozmiar to 40 cali starczy spokojnie. Mile widziane nagrywanie na USB, to znaczy, że na dysku/pendrive mógłbym nagrać jakiś film itp. Co proponujecie?

0 18
  • #2 29 Paź 2012 20:13
    rafcio_100
    Poziom 9  

z wbudowanym WIFI raczej nie kupisz do 2 000zł (a nawet do 3000), są ale z możliwością podłączenia adaptera WIFI, który kosztuje na allegro nie mało (150-300zł).
    TV z możliwością podłączenia takiego adaptera jest do wyboru do koloru !!!
    Bestseller z SHARPA Telewizor Samsung 40" LED UE40ES5500
    lub SAMSUNGA Telewizor Samsung 40" LED UE40ES5500

0
  • #3 29 Paź 2012 20:56
    Mylagos
    Poziom 19  

Za około 2500zł masz KDL-40EX650 z wbudowanym Wi-Fi i możliwością nagrywania na dysk.

0
  • #7 30 Paź 2012 19:41
    bismarck_14
    Poziom 10  

Cytat:
    2) SAMSUNGA LED UE40ES5500, za 2tyś

Czy ten telewizor ma wbudowane WiFi? Bo różne źródła różnie podają ...

0
  • #8 30 Paź 2012 20:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips Ma

0
  • #9 31 Paź 2012 13:10
    esp74
    Poziom 9  

Witam z góry przepraszam ale dołaczą sie do tematu bo podobnie szukamy

Mam prośbę o pomoc w wyborze telewizora 32 cale , przy czym ważne żeby zmieścić się w kwocie do 2000 zł .
    Telewizor LEDowy full HD, minimum 100Hz i konieczne musi mieć wifi żeby było na wyposażeniu przynajmniej jedno wejście usb i czytał jak najwięcej formatów od jpeg,mp3 po divx czy mkv.
    Podpięty do niego będzie antena z DVB-t.
    Telewizor przeznaczony dla starszej osoby która chce w połowie czasu a nawet więcej korzystać ze skypa jako komunikatora z córką za dużą woda.
    Lepiej żeby było wifi niż dokupować jakiś adapter który z tego co tu czytałem są drogie.

odległość od ekranu ? 2m
    jak słońce świeci w pokoju ? jedno okno na południe telewizor na zachodniej ścianie
    Jak duży jest pokój ? ok. 10 metrów
    jaki masz obecnie telewizor? Sony 21cali kineskopowy
    jakie programy najczęściej oglądasz? –film
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?najczęściej wieczorem, w dzień też się zdarza
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? z delikatnym oświetleniem
    wolisz obraz ostry czy łagodny ? wyrazisty
    matryca błyszcząca czy matowa? No chyba lepsza matowa
    preferowana wielkość telewizora? 32 cale nie więcej
    preferowana marka ? LG, Samsung, Panasonic,Philips mogą być oczywiście inne
    czego nie lubisz w telewizorach? jakiś brzęczeń w pracy TV, bardzo słaby dźwięk
    jakie urządzenia będą podłączone ? magnetowid,dvd i nie wiem kamera z mikrofonem do skypa
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? prawdopodobnie 50/50 tv i skype
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost i z boku
    czy ważne jest wifi ? konieczne
    czy będziesz korzystać z widgetów ? skape
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej tak
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? raczej tak
    ma mieć 3D ? nie konieczne
    ma mieć slot na karty SD ? wszystko jedno
    ma mieć tuner DVB-S ? ma mieć tuner do cyfrowej naziemnej
    jakimi złączami ? raczej hdmi ,euro
    jaki masz sygnał ? DVB-T
    ile programów HD ? narazie 0
    ma stać czy wisieć ? raczej stać
    jaka klasa cenowa ? do 2000zł
    Na forum i w tym temacie znalazłem takie chyba najmocniejsze dwa wybory, ale proszę o jakieś wskazówki.
    Sony KDL-32EX650 i w tym modelu nawet można nagrywać na usb, staniał i cenowo do przełknięcia http://www.ceneo.pl/17976954#tab=spec
    Lub
    Philips 32PFL5007K z podobnymi możliwościami
    Sprawdziłem dokładnie ten Philips nie ma skypa wiec odpada

Pozdrawiam
    Ps.
    Jeszcze ważne czy ktoś podpowie jakie potrzebne jest łącze internetowe (w sklepie RTV sprzedawca sugerował że 1Mb/s wystarczy co dla mnie trochę wątpliwe ) żeby ten skype chodził bez zacięć i jaką kamerkę do Tv się kupuje żeby to w miarę było w porządku?

0
  • #10 31 Paź 2012 16:47
    Mylagos
    Poziom 19  

Jeśli chodzi o EX650 to pamiętaj że posiada on podstawowy procesor ruchu ( wyświetlane nadal jest 50 klatek na sekundę), oraz jeśli dobrze pamiętam do Skype potrzebna jest kamera CMU-BR100. Plusem tego modelu jest naprawdę dobry obraz i procesor obrazu odpowiedzialny za skalowanie obrazu.

0
  • #11 01 Lis 2012 01:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Większy Ci nie wchodzi jak 32" ?

0
  • #12 01 Lis 2012 09:38
    esp74
    Poziom 9  

Większy nie ma szans, telewizor dla osoby starszej która mnie poprosiła o pomoc w wyborze kupna. Tam stoi teraz stary 21cali i po wielkich pertraktacjach zgodziła się na większy, Z drugiej strony tam naprawdę nie ma miejsca wisieć nie będzie tylko stać na małej komodzie.

Mam jeszcze pytanie o co chodzi z tym podstawowym procesorem ruchu ( wyświetlane nadal jest 50 klatek na sekundę) bo nie wiem o co za bardzo biega.

0
  • #13 01 Lis 2012 19:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

DO takich potrzeb brałbym Panasonica 32 E5
    Ale dobrze sprawdź bo 32" nie jest wcale większy od 21" CRT.
    I tu lepszym rozwiązaniem jest 37ET 5 - tym bardziej że i lepszy do odległości, do potrzeb i mieści się w klasie cenowej. I dopiero ten rzeczywiście będzie trochę większy.
    A dla starszej osoby powinien być wypisani na receptę jako konieczność ,żeby się oczy nie męczyły.

0
  • #14 02 Lis 2012 13:10
    esp74
    Poziom 9  

Ten panasonic 37ET5 lub 32calowy ma 3D które nie bedzie wykorzystywane , wiadomo przydać sie może, ale czy bez tej technologii za podobną cenę nie kupie coś lepszego z tym wifi i skape?

0
  • #15 02 Lis 2012 15:25
    pgolebiow
    Poziom 10  

bismarck_14 ja kupiłem ostatnio SAMSUNGA 40ES6100 z wbudowanym WiFi za 2499 w media expert polecam cena niby na wstępie była sporo wieksza 2999 ale gość zrobił promocję

0
  • #17 03 Lis 2012 09:55
    bismarck_14
    Poziom 10  

Temat można zamknąć - kupiłem samsunga UE40EH5300. Internet postanowiłem poprowadzić skrętką od routera - taniej wyszło. Za TV zapłaciłem dokładnie 1899 zł i obrazem jestem zachwcony - w dodatku z anteny pokojowej odbiera wszystkie kanały cyfrowe :)

Dzięki za pomoc !

0
  • #18 03 Lis 2012 13:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Każdy obecnie odbiera z anteny pokojowej wszystkie programy DVB-T
    A jak poprowadziłeś Internet kablem to rzeczywiście jest taniej chociaż mniej wygodnie .
    Najważniejsze ze jesteś zadowolony z obrazu.

0
  • #19 07 Lis 2012 15:49
    esp74
    Poziom 9  

Mam jeszcze pytanie bo co innego czytam a co innego mi mówią w sklepach czy na tych modelach PANASONIC TX-L37ET5E lub Panasonic TX- L37e5e da sie nagrać na usb jest funkcja PVR ?

0