Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EVGA NF66 (LGA775 nForce 650i) - zmiana pamięci RAM

29 Paź 2012 19:31 1716 18
  • Poziom 12  
    Witam zamierzam ulepszyć trochę kompa lecz nie wiem czy idę w dobrą stronę. Chciałbym się trochę doradzić

Płyta główna EVGA NF66 Socket 775 nForce 650i
    Procesor INTEL PENTIUM DUAL CORE E2140 2*1.6
    Pamięć 2* 1GB 5300 333Mhz PATRIOT Dual
    Grafika Nvidia 9600GT

Nie gram w gry głównie zależało by mi na przyśpieszeniu trochę kompa myślę nad dołożeniem pamięci ram ale z tego co się orientuję to ta co obecnie mam jest strasznie wolna i nie wiem czy jest sens dokładać jeszcze 2*1GB czy może wymienić na inną szybsza.Czy jak załoźe pamięci szybsze 2*1GB np 800Mhz to będzie to nadal pracować w dualu i czy odczuję różnice.
    Myślałem nad zmianą procesora ale do mojej płyty nie mam dużego wyboru (praktycznie żadnego) Da coś podkręcenie procesora bo wiem że może byc za słaby żeby obsłużyć tyle pamięci.
  • Spec od komputerów
    Ogólnie DDR2 są dosyć drogie teraz, pierwsza sprawa: z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Przy wymianie na inne 2*1 nie odczujesz dużej różnicy, musiałbyś już zainwestować w 2x2GB.

Płytę główną i procesor masz dobre do oc, masz standardowe chłodzenie procesora?
  • Poziom 43  
    Nie ma sensu dokładać pamięci bo od tego komputer nie dostanie skrzydeł. Lepiej spróbować podkręcić procesor ale nie wiem czy będzie taka możliwość na tej płycie.
  • Poziom 12  
    Aktualnie mam Win 7 Ultimate , i chciałem dołożyć jeszcze 2x1GB żeby było razem 4GB tylko nie wiem czy to ma sens bo moja aktualna pamięć jest strasznie wolna, i nawet jak założe 800MHz to i tak nie będzie "tak kręcić"
    Nie mam org. chłodzenia ogólnie komputer jest dobrze "wietrzony"

A co myślicie o tym procesorze Intel Celeron Dual-Core 2x2.60 GHz
    Jest lepszy od mojego? Spasuje pod moją płytę i chłodzenie?
    Mam możliwość kupna takiego niedaleko
  • Poziom 27  
    Nie podales modelu tego procesora.
    Nie inwestuj juz w stary socket 775 zamien plyte na 1155 i z procesorem np. G530
  • Poziom 20  
    kup 2x2 GB 800 Mhz i torchę to pomoże do tego OC procesora
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Nie inwestuj juz w stary socket 775 zamien plyte na 1155 i z procesorem np. G530
    Bez sensu - C2D 2.6 GHz to nie jest zabytek !
  • Spec od komputerów
    Ten Win7 Ultimate 32 czy 64 bit ?

Tego E2140 spokojnie do 2.0GHz podkręcisz, napisz jakie konkretnie masz chłodzenie CPU i jakie temperatury.

Wariato ma rację, do czego używasz komputera? jeśli filmy/internet/programy biurowe to te 2GB Ci wystarczy.

Ja jedyne co bym zrobił to OC procesora, oczywiście uznaję że masz odpowiedni zasilacz, napisz na wszelki wypadek markę i model zasilacza, przy budżetowych konstrukcjach możesz coś uszkodzić.

Ważny jest również dysk twardy, gdy jest uszkodzony lub bardzo leciwy to nie pracuje odpowiednio - co w znaczący sposób wpływa na prędkość działania systemu i odczytywania danych, wklej zrzuty ekranu z zakładki error scan (po wykonaniu pełnego skanowania), zakładki health.
  • Poziom 11  
    Ja polecam kupić mocniejszy procesor, i nie zgodzę się z kolegą wyżej(Arteko77) który twierdzi że nie opłaca się inwestować w socket 775.
    Myślę że za 100zł powinieneś kupić Dual core e5200 @ 2.5Ghz, co zdecydowanie polepszy osiągi. Dokupienie pamięci ram jest moim zdaniem bez sensu, gdy dokupisz 2gb nie odczujesz różnicy.
    ps. Wyżej wymieniony procesor będzie pasował do twojej płyty głównej.
  • Poziom 27  
    Moze i racja ja mam drugi komp z e5800 i go nie zmieniam bo dobry jest :)
    W sumie stary socket ale dobre procesorki :P
    Jak znajdziesz e5800 to polecam :) 3.2GHz od nowosci :P
  • Poziom 12  
    Teraz pracuje na 32 bitowym systemie. Głównie używam komputer do muzyki, Youtuba oraz do oglądania filmów.Zamula mi właśnie na "większych filmach" długo ładuje oraz gdy przewijam... muli przy wczytywaniu muzyki
    Co sądzicie o mojej karcie graficznej może ona być winna przypominam to tylko GeForce 9600GT 512MB

Jeszcze pytanie czy opłaca się kupić procesor Intel Celeron Dual-Core 2x2.60 GHz LGA775 za ok 80zł i czy będzie to dobry wybór?

Propo chłodzenie to się nie znam składam mi to kiedyś taki chłopaczek co się na tym zna do gier ale to dawno było.
    Dwa duże wiatraki z przodu i tyłu a na procesorze duży radiator z miedzianymi rureczkami i sporym wiatrakiem.
  • Spec od komputerów
    Te 9600GT spokojnie filmy powinno odtwarzać.

Ten Celeron trochę zwiększy wydajność systemu, jeśli nie chcesz podkręcać obecnego procesora to możesz go wziąć, chociaż ja celowałbym w Core 2 Duo, są wydajniejsze.

To 'zamulanie' przy filmach z Youtube czy offline - z dysku?

Wstaw te zrzuty ekranu z HDTune o które Cię prosiłem.
  • Poziom 12  
    zamula przy filmach z dysku, lecz czasami jak słucham muzyki z YT i coś robię to przytnie muzykę.
    Podkręcił bym ten procek ale w biosie nie umie a al suite nie mogę zainstalować. Próbowałem z kilku źródeł, wyskakuje bład podczas instalacji
    2 Screeny bo mam 2 dyski po 250GB
    Na jednym w sumie wszystko system filmy i muzyka podzielone na partycje DYSK 1, na drugim dysku instalki do gier. DYSK 2

Nie doczytałem sorki zaraz wrzuce screeny tych skanów
  • Poziom 43  
    Daj screeny z zakładki Health. Jeżeli będzie pusta to screen z CrystalDiskInfo.
  • Poziom 43  
    Dla drugiego dysku również.
  • Poziom 43  
    Na początek wymienić taśmy sygnałowe/zmienić wejścia SATA i ponownie dać screen z HD Tune -> Benchmark.
  • Poziom 12  
    Podkręciłem procesor do 2.5Ghz dalej system jest niestabilny tzn testy przechodzi ale potrafi się zawiesić , myślę że pamięci są za wolne i to one są ogranicznikiem.
    Ten na procesorze przy tescie nie wzrosła powyżej 50"c