Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - wycieraczki nie chodzą, szyby

29 Paź 2012 20:10 6240 2
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów Laguna II 2.2 dci stała na dworze przez miesiąc nie odpalana po tym czasie przestały chodzić wszystkie szyby, zamykanie auta z pilota ( otwieranie chodzi przycisk w pilocie ok) a co najważniejsze wycieraczki oszalały same się załączając i wyłaniając chodzą 5sekund potem 17 nie chodzą i tak w kółko nie reaguje włącznik wycieraczek odpiąłem kostkę od manetki bez zmian dalej chodzą czujnik deszczu wypiłem i tez dalej chodzą wyciągnąłem moduł komfortu rozebrałem brak zimnych Lutów przekaźniki sprawdzone bezpieczniki ok silniczek ok moduł suchy macie możne jeszcze jakiś pomysł co można sprawdzić???
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Widzę ze ciężko z jakąkolwiek pomocą dziś powyciągałem przekaźniki ze skrzynek które znajdują się jedna pod maską a druga pod kolumną kierowniczą okazało się ze był uszkodzony 1 przekaźnik i jeden bezpiecznik po wymianie usterka nie ustała. posiada ktoś możne schemat instalacyjny całego auta albo chociaż szyb??? posprawdzałem dziś napięcia w każdych skrzynkach wszystko jest ok.
  • Poziom 10  
    problem rozwiązany:) nie chodziły mi szyby wszystkie choć napięcie i masa na kostkach była, brak kierunkowskazów, manetka od kierunków nie działała, silniczek się sam załączał od wycieraczek po podłączeniu pod clipa błąd "Obwód czujnika załączania przednich wycieraczek. Problemem stało się UCH wymieniłem na nowe po programowaniu problem znikł.

Dodano po 41 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie bo problemem moim stało się karta w aucie mianowicie po wymianie UCH i po programowaniu muszę dopasować kartę. Czy muszę wyczyścić kartę i ją dopiero w tedy zakodować czy tą starą też da się przyuczyć??? Podczas próby programowania karty Clipem wygenerował mi on 24 cyfrowy kod który trzeba teraz zamienić na inny kod umożliwiający do kodowanie tej karty czym albo jak można przekształcić ten kod???