Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quatro czy Quad/Chcę ustawić cardsplitera z c+

29 Paź 2012 21:12 1938 12
  • Poziom 9  
    Chcę ustawić cardsplitera z c+ na trzy stanowiska.
    Będę mieć
    1.jeden z dekoderów cyfry+(nie sagema) oraz dekodery Ferguson Ariva
    2. Cardspliter bezprzewodowy(prawdopodobnie RFLINK/SmartWi/divISO)

I tu chciałbym się zapytać
    1. Czy dekodery Ariva pójdą pod każdy z tych cardsplitterów?
    2. Czy owe cardsplittery dadzą radę utrzymac zasięg w domu jednorodzinnym?
    3. Czy muszę wymienic antene? Mam 60cm, bez możliwości PVR.
    4. Czy jeśli kupię ten konwerter Quad Link to będę mógł odbierać: 2 dekodery HD + 1 PVR?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Ad.4 - Najlepszym wyjściem byłoby zastosowanie multiswitcha oraz konwertera typu Quattro.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Poziom 43  
    W celu zrobienia porządnej instalacji antenowej z którą użytkownik nie będzie miał żadnych niespodzianek takich jak w przypadku Quada gdy jeden z tunerów może np.blokować jedną z polaryzacji uniemożliwiając w ten sposób poprawny odbiór na reszcie urządzeń.Kolejną zaletą multiswitcha jest możliwość podłączenia do niego także instalacji ntc oraz fm,co ogranicza ilość okablowania do każdego z odbiorników(po zastosowaniu gniazd końcowych r-tv-sat).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Kolego,ja niestety wyznaję zasadę że skoro "coś jest do wszystkiego to jest do niczego",czasami naprawdę lepiej dołożyć parę złotych i zbudować instalację z niezależnych elementów.Autorowi postu chodziło o przedstawienie obu rozwiązań,co zostało uczynione,reszta zależy tylko i wyłącznie od niego.
  • Poziom 9  
    Dzięki.
    Czy jeśli nie chcę PVR, mogę zostawić swoją antenę 60cm?
    Rozumiem że mogę mieć jakieś komplikacje z konwerterem jeśli chcę PVR. Co jeśli kupię Quad'a lecz nie będę podpinać kabla do PVR? Wszystko powinno działać czy wciąż dekodery mogą się blokować?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    A w przypadku anteny 60? Pytam się gdyż chciałbym uniknąć wymiany anteny, no chyba iż to koniecznie.
  • Poziom 9  
    Tak. Piszesz inaczej.
    Chciałem się tylko dokładniej dowiedzieć bo z Twojej odpowiedzi wynikało że jeśli chcę PVR to muszę mieć 80cm do splitera, ale ja nie chcę PVR.