Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER / emachines e525 - Dziwne ładowanie / Brak ładowania w eMachines 525

29 Paź 2012 21:27 3306 4
  • Poziom 26  
    Witam wszystkich Elektrodowiczów!

Mam laptopa eMachines (ACER) e525 od ok. 5-6 lat i wczoraj zaobserwowałem mruganie diody ładowania baterii, właśnie podczas jej ładowania (dioda prawa, pomarańczowa)... później bateria się rozładowała i komp się wyłączył :/. Sprawdziłem napięcie na wyjściu zasilacza podczas ładowania się baterii i woltomierz pokazuje oscylacje od ok. 19,4 V do ok. 18,3 V z taka częstotliwością, z którą mruga wyżej wspomniana dioda. Na etykiecie znamionowej jest napisane, że napięcie wyjściowe wynosi 19 V z maksymalnym prądem wyjściowym 3,42 A (65 W).
    Nie wiem czy już ten zasilacz nie ma dosyć i po prostu się zepsuł (elektrolit, przetwornica, itp. ...) i stąd m.in. te oscylacje i brak ładowania czy to coś innego. Gniazdko na płycie głównej jest ok - nie ma niedolutowań czy zimnych lutów.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Nie chciałbym kupować kolejnego (może dobrego) zasilacza, skoro ten może okazać się dobry (jednak te oscylacje nie dają mi spokoju...).
  • Spec od komputerów
    Podłącz obciążenie np. 2 żarówki samochodowe i zmierz napięcie zasilacza.
  • Poziom 25  
    Mój sąsiad miał coś podobnego równie wiekowy laptop(7lat ),po jego opisie usterki w ciemno dałem mu nowy zasilacz i było ok, po 4-6 latach zasilacz jak i bateria ma prawo odmówić pracy, poszukaj kogoś kto ma acera i podepnij jego zasilacz pod swojego lapka, oprócz kilku rodzynków praktycznie wszystkie acery maja zasilacze których końcówki pasują do twojego modelu, napięcie 19V i wydajnością prądową min 3A , eme525 więcej nie weźmie. Wyeliminujesz wtedy uszkodzenie zasilacza i możesz wtedy podejrzewać baterię.
  • Poziom 26  
    Witam po krótkiej przerwie.

Okazało się, że niestety uszkodził się zasilacz. Kupiłem nowy - oryginalny ACERa do E525 i teraz działa już OK.
    Ponoć żywotność baterii i zasilaczy do laptopów określa się typowo na ok. 5-6 lat (przynajmniej tak mi powiedziano w kilku sklepach, podobnie wyczytałem w sieci). Mój wytrzymał 6 lat (od nowości fabrycznej), więc niby dokończył żywota. W wolnym czasie rozbiorę go i zaglądnę do środka.

Sądzicie, że mogła uszkodzić się w nim przetwornica? Wysechł jakiś kondensator elektrolityczny? ...
  • Poziom 11  
    E525, który jest w moim posiadaniu przez jakiś czas pracował z uszkodzoną ze starości baterią. Teraz gdy kupiłem nową to podczas ładowania prawa dioda świeci normalnym bursztynowym światłem, lecz po naładowaniu do100% przez ok. 2min dida zmienia kolor na niebieski lecz zaraz potem zaczyna mrugać na bursztynowo.
    Wszystko działa tak jak trzeba, ale wydaje mi się, że po naładowaniu baterii dioda ta powinna cały czas na podłączonym zasilaczu palić się już ciągłym niebieskim światłem. Sytuacja ta trochę mnie niepoki i powtarza się na dwóch różnych zasilaczach.
    goombay
    08-07-2015r.