Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet czy laptop - co kupić?

29 Paź 2012 21:44 2037 12
  • Poziom 8  
    Witam pisze tu z problemem ktory dreczy mnie juz pewien czas, mianowicie chcialem kupic laptopo-tablet (lub jak to sie tam nazywa) do ceny 650-700 zl z allegro zainteresowal mnie tylko jeden: Fujitsu T4220 (http://allegro.pl/fujitsu-t4220-tablet-12-1-dvdrw-t7500-2gb-60gb-fv-i2719254454.html)
    Wrecz mnie dziwi ze tak dobry sprzet jest za tak niska cene (moze ktos wie dlaczego?)
    Oraz prosze o ewntualne doradzenie innego sprzetu (koniecznie laptop z obrotowym ekranem) w powyzszej cenie
    Pozdrawiam hebdinio
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 15  
    Do czego ma być ten laptop? Może weźmiesz jakiś zwykły tablet ale z klawiaturą(Asus Transformer)?
  • Poziom 8  
    wojtek0018 napisał:
    Do czego ma być ten laptop? Może weźmiesz jakiś zwykły tablet ale z klawiaturą(Asus Transformer)?

glownie do zabawy, nie licze na jakies super gry na nim, ale mysle ze mozliwosci tabletu bardzo urozmaica czas siedzac przy nim.
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Poziom 15  
    W takim razie polecam tablety z Androidem może Google Nexus 7? Jest dość dobry ale niestety bez klawiatury. Z klawiaturą szukaj tabletów od Asusa - to dobry sprzęt.
  • Poziom 8  
    wojtek0018 napisał:
    W takim razie polecam tablety z Androidem może Google Nexus 7? Jest dość dobry ale niestety bez klawiatury. Z klawiaturą szukaj tabletów od Asusa - to dobry sprzęt.

Wlasnie dlatego zalezy mi bardziej na laptopie z obrotowa matryca, poniewaz mozna korzystac z norlanego windowsa (przy tym co podalem 7 to chyba nie problem?) jest wiecej przydatnych programow jak dla mnie (studiuje) oraz jest bardziej praktyczny
  • Poziom 15  
    Szczerze? To taniego dobrego talbeto-lapka nie znajdziesz. Lepiej kup dobrego laptopa bo te tablety to wg mnie używane są przez np. inżynierów do tworzenia projektów itp. Pójdź do jakiegoś sklepu z komputerami w galerii handlowej i zobacz, porównaj urządzenia.
  • Poziom 8  
    wojtek0018 napisał:
    Szczerze? To taniego dobrego talbeto-lapka nie znajdziesz. Lepiej kup dobrego laptopa bo te tablety to wg mnie używane są przez np. inżynierów do tworzenia projektów itp. Pójdź do jakiegoś sklepu z komputerami w galerii handlowej i zobacz, porównaj urządzenia.

a ten co podalem jak za 650 to wydaje mi sie na ladny sprzet (sam obecnie uzywam stacjonarnego duo 3gh i wiecej mi nie potrzeba) a tam jest procek 2,2 i do tego 2G ramu, moze sie myle bo nigdy nie mialem do czynienia z laptopami, a tym bardziej z tabletami
  • Poziom 15  
    Grafika i dysk wręcz powalający :) Bateria starcza na godzinę, nie wiem nawet czy ma Wi-Fi (ma jakieś połączenie Wireless 3945ABG cokolwiek to znaczy). Może poczekasz na wejście tabletów z Windows 8 skoro ci tak na nim zależy?
  • Poziom 8  
    wojtek0018 napisał:
    Grafika i dysk wręcz powalający :) Bateria starcza na godzinę, nie wiem nawet czy ma Wi-Fi (ma jakieś połączenie Wireless 3945ABG cokolwiek to znaczy). Może poczekasz na wejście tabletów z Windows 8 skoro ci tak na nim zależy?

to to nie jest wi-fi? Bo dla mnie podstawa jest aby bylo, a grafika nic mi nie mowi jest az tak zly?
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy to jest wifi. Dysk ma mała pojemność na 60gb nie poszalejesz chyba ze załatwisz sobie zewnętrzny dysk ;) lecz może do podstawowychczynności powinien wystarczyć
  • Poziom 8  
    wojtek0018 napisał:
    Nie wiem czy to jest wifi. Dysk ma mała pojemność na 60gb nie poszalejesz chyba ze załatwisz sobie zewnętrzny dysk ;) lecz może do podstawowychczynności powinien wystarczyć

dysk wiem ze maly, pomylilem sie chodzilo mi o grafike ;p

• VIP Zasłużony dla elektroda
    wojtek0018 napisał:

:arrow: Wojtek0018
    Skoro się nie znasz to się nie wypowiadaj. Wireless 3945ABG to właśnie karta WiFi .

Niby w tablecie na Androidzie to masz lepszą grafikę i większy dysk?

Dysk w nim to bez problemu wymienia się na dowolny SATA do laptopa. Jak chcesz to można tam włożyć nawet 1 Tera jak by komuś było mało albo dysk SSD i wtedy będzie większy komfort użytkowania i bezpieczniejszy przy transporcie i noszeniu.

Instalacja Win 8 to też żaden problem. Stawiałem wersję testową na podobnym sprzęcie i działała bez problemów.

Jeżeli to ma być sprzęt do pracy to moim zdaniem wart jest swojej ceny.
  • Poziom 8  
    PitD napisał:
    wojtek0018 napisał:

:arrow: Wojtek0018
    Skoro się nie znasz to się nie wypowiadaj. Wireless 3945ABG to właśnie karta WiFi .

Niby w tablecie na Androidzie to masz lepszą grafikę i większy dysk?

Dysk w nim to bez problemu wymienia się na dowolny SATA do laptopa. Jak chcesz to można tam włożyć nawet 1 Tera jak by komuś było mało albo dysk SSD i wtedy będzie większy komfort użytkowania i bezpieczniejszy przy transporcie i noszeniu.

Instalacja Win 8 to też żaden problem. Stawiałem wersję testową na podobnym sprzęcie i działała bez problemów.

Jeżeli to ma być sprzęt do pracy to moim zdaniem wart jest swojej ceny.

wlasnie na taka odpowiedz czekalem :)