Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC WILDFIRE S - Kalibracja digitalizera

29 Paź 2012 23:52 20715 27
  • Poziom 8  
    Witam! Mam drobny problem. Przeprowadziłem prawidłowo proces tworzenia GOLD CARD na nowo zakupionej karcie microSDHC Sandisk 4 GB. Otwórz w trakcie kalibracji, wszystko kończy mi się na ekranie Get SW Version i naciśniecie VOLDN nie ignoruje tego błędu. Cały czas pozostaje ten ekran. W czym może leżeć przyczyna? Czy ktoś napotkał na tego typu problem?

Dla pewności: używałem innych kart - ten sam problem; zgrałem tylko te dwa pliki czyli HTC-ANDROID-GOLD_CARD oraz PG76DIAG.nbh; bateria naładowana do pełna, zaktualizowane oprogramowanie...

Proszę o pomoc.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  • PCBway
  • Poziom 39  
    Możliwe ze trzeba dokonać kalibracji za pomocą klipa do HTC .
  • Poziom 8  
    Ok, będę dowiadywał się w serwisach komórkowych.
    Może jest ktoś na elektrodzie, który posiada klipa do HTC z Katowic i okolic?
  • Poziom 2  
    Dzięki postom umieszczonym na forum udało mi się skalibrować dotyk.

Opisze wszystko krok po kroku, może komuś pomogę:

Tragedia, telefon upadł, ekran dotykowy popękany, zero reakcji.

1. zamówiłem ekran dotykowy na allegro (dwie folie ochronne, przód i tyl)
    2. wymiana własnymi siłami ( wszystko jest w sieci)

I pojawiają sie problemy:
    Podobno łatwiej to zrobić za pomocą HTC Sync, ale ja miałam ustawione tylko ładowanie w telefonie i nie mogłem przestawić debugowania ponieważ dotyk nie działał.

3. Wyciągam kartę micro sd i wkładamy ją do czytnika w laptopie lub PC (karte sim też)
    4. ściągam SimpleGoldCard - link umieszczony na forum
    5. Formatuję kartę FAT 32 (program Read CID)
    7. Programu ReadCID w sieci nie znalazłem
    8. Bierzemy telefon z Androidem, w moim przypadku SE Xperia, wkładamy kartę micro sd wyciągnięta z Wildfire S i z Android Marketu ściągamy darmowy program
    GoldCard Helper.
    9. Odpalamy programik, pokaże nam się 32 cyfrowo-literowy nr CID karty sd
    - karte micro sd umieszczamy ponownie w komputerze i format FAT 32
    10. W programie SimpleGoldCard (pkt 4.) wpisujemy ten nr w pozycji Step 3.
    11. Naciskami link w Step 4
    12.Tam generujemy obraz GoldenCard (trwa to chwileczkę)
    13. Plik obrazu umieszczamy w programie SimpleGold Card w Step 5 i naciskamy Patch MMC
    14. Dodatkowo na karte wrzucamy pliki z HTC ANDROID GOLD CARD I PG76DIAG.nbh, umieszczone na forum.
    15. taką kartę wkładamy do naszego HTC wkładamy baterię i naciskamy jednocześnie VOL_DOWN i POWER i czekamy, wyskoczy komunikat GET SW VERSION naciskamy VOL_DOWN, nastepnie wybieramy DIAG za pomocą VOL_DOWN i czekamy.
    16. wyskoczy nam select ..... - i wybieramy tą opcję, i (na dole ekranu są polecenie)
    17. Telefon się restartuje i hula.

Ja się z tym męczyłem 3 dni i zrobiłem.
    Mam nadzieje że komuś się przyda mój poradnik
  • Poziom 8  
    poradnik jest jak najbardziej w porządku. Z tym, że u mnie przy kroku nr 15. po wyskoczeniu komunikatu SW VERSION, naciśnięcie VOL_DOWN nic nie powoduje, po prostu się zwiesza jakby na tym ekranie :/
  • Poziom 2  
    Zawsze można zrobic wszystko od nowa az do skutku. Osobiscie u mnie sie nie zawiesilo.
    PAmietam ze w trakcie zacietej walki z kalibracja na karte wgralem Wildfire update ( z tego forum) nie wiem czy to cos pomoglo, ale zawsze mozna kombinowac.
  • Poziom 16  
    Ja mam problem z moim htc desire tez nie dziala dotyk ale przyciski tez. Jedyny przycisk ktory dziala to power i nic wiecej. Wiesz moze co jest tego przyczyna? Wgralem od nowa soft lecz nic to nie dalo. Nie moge zrobic gold card'a poniewaz tam trzeba trzymac przycisk volume down a u mnie zaden przycisk nie dziala
  • PCBway
  • Poziom 9  
    wildfires1977 napisał:
    13. Plik obrazu umieszczamy w programie SimpleGold Card w Step 5 i naciskamy Patch MMC

u mnie niestety udalo mi się dojść do tego punktu i otrzymuję error. Próbowałem na dwoch kompach (Win Vista i Win 7) i na obu to samo

HTC WILDFIRE S - Kalibracja digitalizera

pełna treść z debuggera:
    "See the end of this message for details on invoking
    just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
    System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.
    at SimpleGoldCard.DriveNumber.matchDriveNumber()
    at SimpleGoldCard.DriveNumber.getdriveNumber(String driveLetter)
    at SimpleGoldCard.Form1.PatchButton_Click(Object sender, EventArgs e)
    at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
    at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
    at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
    at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
    at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
    at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
    at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
    at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
    at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
    at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Loaded Assemblies **************
    mscorlib
    Assembly Version: 2.0.0.0
    Win32 Version: 2.0.50727.4223 (VistaSP2GDR.050727-4200)
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    SimpleGoldCard
    Assembly Version: 1.0.0.0
    Win32 Version: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///D:/htc_backup/solving_problems/2/SimpleGoldCard.exe
    System.Windows.Forms
    Win32 Version: 2.0.50727.4228 (VistaSP2GDR.050727-4200)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.W....0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
    System
    Win32 Version: 2.0.50727.4223 (VistaSP2GDR.050727-4200)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    System.Drawing
    Win32 Version: 2.0.50727.4230 (VistaSP2GDR.050727-4200)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.D.../2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
    System.Management
    Win32 Version: 2.0.50727.4016 (NetFxQFE.050727-4000)
    CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.M...0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Management.dll

************** JIT Debugging **************
    To enable just-in-time (JIT) debugging, the .config file for this
    application or computer (machine.config) must have the
    jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
    The application must also be compiled with debugging
    enabled.

For example:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>

When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
    will be sent to the JIT debugger registered on the computer
    rather than be handled by this dialog box."

Jakaś pomoc by mi się przydała lub podpowiedź co dalej
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie mam ten sam komunikat co kolega ziggydi.

Pomoże ktoś?
  • Poziom 10  
    Rewelacyjny poradnik, po wymianie digitalizera ekran wogóle nie reagował, teraz śmiga jak marzenie.
    Używałem karty kingston 2Gb podłączonej do PC przez odtwarzacz MP4 ponieważ nie posiadam czytnika. Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 12  
    Poradnik pierwsza klasa. Telefon ruszył, takich ludzi potrzeba na tym forum.
  • Poziom 1  
    witam mam problem z wrzuceniem na gotową goldcard plików HTC ANDROID GOLD CARD I PG76DIAG.nbh , wyskakuje, że musze sformatować przed użyciem ? błagam !!! POMOCY !!!
  • Poziom 2  
    A co jeśli wykonałem wszystko prawidłowo i to kilkukrotnie i dotyk nadal niedokladnie pracuje?
  • Poziom 37  
    To znaczy, że trzeba go wymienić ponieważ jest uszkodzony.
  • Poziom 37  
    Na początek wypadałoby zmienić dotyk.
  • Spec od GSM
    popek2121 napisał:
    Nowy dotyk? Innej opcji nie ma?

nie ma innej opcji - wymiana i pozniej kalibracja

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam,
    jestem świeżo po wymianie digitizera i u mnie dotyk też nie działa dlatego planuję wykorzystać ten poradnik. Tylko wcześniej mam 2 pytania i bardzo prosiłbym o odpowiedź. Pierwsza sprawa to czy jest możliwość, że dotyk po tym wszystkim i tak nie będzie działał bo np zbita szyba była z IC a ta którą założyłem go nie ma (lub odwrotnie)? Nie mogę sprawdzić jaka była ta zbita bo jej nie mam. Druga sprawa, ważniejsza, to czy operacje podane w poradniku spowodują usunięcie jakichkolwiek informacji z telefonu? Czy są w jakikolwiek sposób ryzykowne? Może to głupie pytania ale chce mieć pewność zanim się za to zabiorę
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Do wildfire S jest tylko jeden rodzaj dotyków. Wgranie pliku diagnostycznego do kalibracji wykasuje WSZYSTKIE dane z telefonu.
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź, skoro jest jeden rodzaj to mogę się za to zabierać

A czy jest możliwość wcześniej skopiowania kontaktów i smsów bez użycia dotyku?
    pozdrawiam
  • Poziom 34  
    W zasadzie nie ma. Niestety trzeba nauczyć się robić regularnie backupy ważnych danych.
  • Poziom 13  
    witam :)

chcialbym sie dopytac czy da sie jakos inaczej zczytac 32 cyfrowo-literowy nr CID karty sd , jak nie mam telefonu z androidem ? ;/
  • Poziom 2  
    mam prośbę nigdzie nie mogę odszukać tych 2 plików HTC ANDROID GOLD CARD I PG76DIAG.nbh proszę o link lub na e emalia
  • Poziom 2  
    Opisze wszystko krok po kroku samym programem -SimpleGoldCard system xp,vista,7,8

1.utawiamy telefon na tryb HTC Sync ,jeśli jest to możliwe lub pożyczamy od kolegi htc obojętnie jakiego z opcją HTC Sync zależy nam tylko na szczytanie karty sim sd
    2.ściągam SimpleGoldCard
    3.Odpalamy programik ,win7 uruchom jako administrator,step 1 -i robimy format
    4.step3-zaznaczamy mmc1 i wciskamy [ GETCID ] pokaże nam się 32 cyfrowo-literowy nr CID karty sd
    5.step4-otwieramy link strony i wpisujemy cid 32 cyfrowy ,,00A90000001000104431554732534860,,i Download zapisujemy plik o nazwie goldcard
    6.step5-naciskamy [ LOAD IMG ] dodajemy programik ,,goldcard,, przed chwilom zapisanym i wciskamy [ PATCH MMC] mamy komunikat - SUCCESS ,zamykamy program-SimpleGoldCard
    7.dopiero teraz nie wcześniej kopiujemy 2 programiki na karte sd,, HTC ANDROID GOLD CARD I PG76DIAG.nbh,,
    8.Taką kartę wkładamy do naszego HTC wkładamy baterię i naciskamy jednocześnie VOL_DOWN i POWER i czekamy, wyskoczy komunikat GET SW VERSION naciskamy VOL_DOWN, następnie wybieramy DIAG za pomocą VOL_DOWN i czekamy.
    9.wyskoczy nam select ..... - i wybieramy tą opcję, i (na dole ekranu są polecenie)
    10.Telefon się restartuje i po robocie javascript:emoticon(':D')

jeśli znamy cid 32 cyfrowy ,,00A90000001000104431554732534860,, nie musimy karty wsadzać do telefonu tylko do czytnika i po kolei omijając punkt 4 ,taką kartą kartą sd możemy Kalibrować digitalizery do wolijavascript:emoticon(':idea:')