Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson X10 - SE X10 wyłącza się i nie ładuje baterii gdy jest wyłączony

30 Paź 2012 00:49 2757 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Kupiłem na allegro uszkodzoną Xperię X10. Objawy opisane na aukcji wskazywały na problem z softem, dlatego też postanowiłem w ogóle dokonać zakupu. Niestety, po niezliczonych próbach flashowania coraz to innych kerneli i ROMów, naszła mnie myśl, że to jednak hardware jest wszystkiemu winien. Na samym początku telefon nie włączał się w ogóle. Po około 12 godzinach na ładowaniu (żadna dioda się nie świeciła, oprócz pierwszej minuty - zielony LED), telefon zawibrował i błysnął zieloną lampką. I tak od tej pory, jeśli leży jakiś czas i próbuję go włączyć, telefon wstaje. Jeśli jednak podłączę go pod ładowanie lub do PC, telefon nie wstanie przez kolejne pół godziny, aczkolwiek bez problemu przechodzi we Flash Mode. Pomimo faktu, że wskaźnik zalania jest biały, postanowiłem go wykąpać w izopropanolu, ale problem pozostał. Podejrzewam, że gdzieś w miejscu USB powstaje zwarcie, ale ze względu na brak wykształcenia, tudzież doświadczenia w tym kierunku, nie jestem w stanie nic więcej zrobić sam. Prosiłbym o porady, jeśli ktoś spotkał się już z takim problemem.

Dodam, że telefon oczywiście nie jest na gwarancji, a oddanie go do serwisu, żeby zapłacić wielokrotność jego autentycznej ceny nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

EDIT: Właśnie zauważyłem, że telefon gdy jest włączony i podłączony do ładowania, a ekran jest zablokowany (czyt. telefon nie jest używany), dioda ładowania świeci się odpowiednim kolorem (w zależności od poziomu naładowania baterii). Natomiast po 30 sekundach użytkowania (grzebania w ustawieniach etc.) telefon zdycha.
    Wszedlem w menu serwisowe i temperatura baterii podczas rozładowywania to około 25 stopni, natomiast po podłączeniu ładowarki skoczyła do 30 stopni i telefon padł.
    Po około 15 minutach użytkowania telefonu, by sprawdzić czy wyłączy się również bez podłączonej ładowarki, telefon padł. Nie wiem czy to procesor, czy może zwarcie, a może się przegrzewa... Wciąż liczę na to, że ktoś się wypowie.
  • Poziom 34  
    ziemny1 napisał:
    ze względu na brak wykształcenia, tudzież doświadczenia w tym kierunku, nie jestem w stanie nic więcej zrobić sam

ziemny1 napisał:
    oddanie go do serwisu, żeby zapłacić wielokrotność jego autentycznej ceny nie wchodzi w grę.

Skoro nie chcesz go naprawić w serwisie a sam nie umiesz to jakiej oczekujesz pomocy?
    Zadzwoń do wróżbity Davida, może on coś poradzi.
  • Poziom 2  
    Oczekuję odpowiedzi, w której zawarte będą pomocne informacje, które nakierują mnie na ewentualną usterkę, tudzież podpowiedzą, co może być przyczyną owej usterki. Myślałem, że wyraziłem się wystarczająco jasno w pierwszym poście, ale widzę, że muszę wyjaśniać.
    Wróżbita David wczoraj powiedział mi, żebym spodziewał się dzisiaj odpowiedzi, która nic nie wniesie do tematu. Ten człowiek to cudotwórca.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    ziemny1 napisał:
    Wróżbita David wczoraj powiedział mi, żebym spodziewał się dzisiaj odpowiedzi, która nic nie wniesie do tematu.

A ja Ci powiem oddłóż ten telefon na półkę i badź narazie w plecy ponieważ:
    ziemny1 napisał:
    Kupiłem na allegro uszkodzoną Xperię X10.
    ziemny1 napisał:
    Objawy opisane na aukcji wskazywały na problem z softem, dlatego też postanowiłem w ogóle dokonać zakupu.
    ziemny1 napisał:
    ale ze względu na brak wykształcenia, tudzież doświadczenia w tym kierunku, nie jestem w stanie nic więcej zrobić sam
    ziemny1 napisał:
    a oddanie go do serwisu, żeby zapłacić wielokrotność jego autentycznej ceny nie wchodzi w grę.

Jeśli mówisz o autoryzowanym serwisie to tak, ale chłopaki z komisowych serwisow zrobią pewnie w okolicy 100-150zł.

Dodano po 1 [minuty]:

A zapomniałem często telefony uszkodzone z allegro wracają spowrotem na aukcję i ten sam tekst że nie wiem co się stało, mam nowy, nie probówałem naprawiać.
  • Poziom 34  
    tele_sim napisał:
    ten sam tekst że nie wiem co się stało, mam nowy, nie probówałem naprawiać.

Kolejny kupi łudząc się tym, że to super okazja :)
  • Poziom 2  
    tele_sim napisał:
    Jeśli mówisz o autoryzowanym serwisie to tak, ale chłopaki z komisowych serwisow zrobią pewnie w okolicy 100-150zł.

Jeśli ktoś zna w takim razie jakieś dobre nieautoryzowane serwisy, prosiłbym o informacje. Jeśli w temacie nie wypada, to proszę uprzejmie o PW.

Pozdrawiam
    Moderowany przez jever 23:

Temat uważam za wyczerpany i zamykam. W celu zlecenia naprawy - proszę zapoznać się z zasadami działu "GSM Bazar i tam umieścić ofertę.