Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedłużacz między domem i garażem

30 Paź 2012 09:23 3045 9
 • Poziom 9  
  Witam,

  posiadam garaż około 15 metrów od domu, w przyszłym roku będę do niego normalnie doprowadzał prąd, ale w tym roku jeszcze niestety w garaży prądu nie mam. No i tej zimy chciałem sobie zamontować w samochodzie dodatkowe ogrzewanie na 220V. żeby rano nagrzać samochód zanim rodzina się wpakuje, i pomyślałem, żeby tymczasowo puścić po ziemi przedłużacz między domem i garażem.

  Moje pytanie jest czy mogę położyć taki przedłużacz i jeśli tak to jaki? Przedłużacz przeciągnąłbym przez kotłownię więc nie ma zagrożenia wilgocią. Ogrzewacz ma moc 1350W.

  Dziękuję
 • Poziom 14  
  Czemu nie na twoim miejscu wybrał bym jednak najlepszy przedłużacz na jaki było by mnie stać, tak żeby nie brać pierwszego lepszego chińczyka zwróć uwagę na przekrój przewodów i obciążalność. Przekrój możesz przyjąć że największy na jaki cię stać w granicach rozsądku oczywiście wiadomo że cieniutki przewód stawia większy opór tym samym spadek napięcia jest większy i wzrost temperatury.

  Popieram pomysły poniżej co do samodzielnego wykonania.Jeśli masz chwilę czasu i nie masz dwóch lewych rąk to nie będzie to problemem, a możesz uzyskać lepszy produkt w tej samej lub niższej cenie co sklepowy.
 • Poziom 17  
  Najprościej chyba sobie zmontować taki przedłużacz. Przewód nie cieńszy niż 3x2,5mm2, no i dobra gumowa izolacja
 • Poziom 37  
  Tak na szybko przewód warsztatowy typ OW przekrój 3 x 1.5mm2 wystarczy na to co planujesz, ale bym zaproponował ci stracić troszkę więcej i kupić 2.5mm2 i 20-25m i sobie zrobić przedłużacz na lata do wszystkiego zawsze się przyda ale to twój wybór. Oczywiście odpowiedni wtyk i gniazdo są takie specjalne solidne do przedłużaczy warsztatowych gumowe. Oczywiście wspomnę o tym by przedłużacz zawsze był rozwinięty całą swoja długością niech leży swobodnie na podłodze bo jak będzie zwinięty i włączony to będzie się grzał i może się potopić lub powstać pożar. O tym by nie uszkodzić go drzwiami czy w inny sposób nie muszę przypominać.
 • Poziom 36  
  Np taki Link, tyle, że troszkę drogi.
 • Poziom 9  
  a np taki firmy YATO? 3x2,5mm ip44, a cena jak za Schwabe 3x1,5mm (bęben mi nie potrzebny)
 • Poziom 37  
  Idź do sklepu elektrycznego lub hurtowni dowiedz się ile będzie kosztować przewód plus gniazdo i wtyk i przelicz sobie co ci się opłaci.
  Dla głupiego przykładu materiał. Owszem ceny internetowe bez wysyłki.
  http://elektrocave.pl/pl/p/Wtyczka-gumowa-16A-2P-Z-IP44-Uni-Schuko/1431
  http://elektrocave.pl/pl/p/Gniazdo-guma-czarne-16A-przenosne/836
  http://elektrocave.pl/pl/p/Przewod-warsztatowy-gumowy-OW-3x25-H05RR-F/617
  Licząc po tej cenie to 25m 3x2.5mm2 wyjdzie poniżej 150zł tyle że bez bębna i no samemu trzeba to zmontować a radość bezcenna. Idź do sklepu popytaj o ceny przelicz i zobacz co ci się opłaci. Czy kupny czy samodzielnie zmontowany. Przecież to nie jest aż tak skomplikowane jako dziecko w klasie ``0`` robiłem takie cuda i działały :D
 • Poziom 9  
  a jednak przewód, który proponujesz ma oznaczenie H05RR-F a wspomniane YATO lub droższe SCHWABE mają H07RN-F - z tego co się orientuję (a nie orientuję się za bardzo ;)) to ostatnia litera oznacza odpowiednio gumę(R) lub neopren(N) - czy przypadkiem gumowy mi nie sparcieje przez kilka miesięcy na mrozie pod śniegiem?
  Zmontowanie samemu nie jest problemem, ale jeśli mam zaoszczędzić 20zł to wolę zamówić gotowy przedłużacz ;)

  Więc jeśli można polegać na firmie YATO (mam z tej firmy taker - ale ciężko to porównywać do izolacji przedłużacza;) ) to chyba kupiłbym ich przedłużacz
 • Poziom 15  
  Urządzenie elektryczne grzejne 220v w samochodzie ,jak to w praktyce miałoby wyglądać pod względem p.poż i zasad bezpiecznego zastosowania urządzenia.

  Dodano po 1 [minuty]:

  zgodnie z przeznaczeniem
 • Poziom 9  
  a konkretnie tak by to wyglądało
  jak to wygląda zamontowane podpowiedziało mi google :)

  takie webasto tylko wymagające gniazdka (i sporo tańsze) można to rozbudować o cały system ogrzewania samochodu, ale mi (na razie) wystarczy dmuchawa.  Wierzę że jak chodzi o bezpieczeństwo to jest to sprawdzone rozwiązanie - w każdym razie zwykłej farelki do samochodu wsadzać nie będę ;)  No a wracając do tematu przedłużacza - czy jest ktoś w stanie wyrazić swoją opinię jak chodzi o YATO?
  Jak chodzi o narzędzia nie należą do czołówki, ale nie jest też bardzo źle. Nie znam się na elektryce i nie wiem co może być nie tak z dwoma kablami o tych samych zadeklarowanych parametrach robionych przez dwie różne firmy (i znacząco różniące się ceną) czy może się okazać, że izolacja kabli nie jest taka jak deklarują czy coś w ten deseń?