Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR7000 - Polecany warsztat w Warszawie do przeglądu amplitunera

retroav 30 Paź 2012 10:17 1173 0
  • #1 30 Paź 2012 10:17
    retroav
    Poziom 9  

Witam,

możecie polecić jakiś sprawdzony niedrogi serwis który zająłby się moim amplitunerem?
    Sprzęt generalnie działa, wszystkie funkcję również, ale...

1. Transformator buczy (bynajmniej coś w jego okolicy) Słychać go z odległości ok 2-3m, buczy nawet z odłączonymi wszystkimi źródłami. W głośnikach buczenia słychać jedynie jak jest przyciszony na max. Przy włączonej muzyce, byczenia w głośnika nie słychać.
    Byczenie ma jakby 2 częstotliwości, czasem buczy głośniej czasem ciszej.
    Dodam że transformator jest teroidalny, a na nim przymocowany jest drugi, standardowy mniejszy.

2. Lokalizując źródło buczenia natrafiłem gorący jak ogień tranzystor który jest przy małym transformatorku na płytce zasilającej znajdującej się przy panelu przednim. Czy normalne jest że może się tak grzać?

3. Czerwona dioda na płytce (widać ją przez żeberka w obudowie. Jak włączam amplituner to zapala się i świeci ok 3-4 godziny i sama gaśnie. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu zapali się tylko na 1sek i gaśnie. Po graniu trzeba odczekać ok 2 godziny aby po włączeniu znów się świeciła przez ok 2-3 godz.

4. Przełącznik źródła oraz trybu kina domowego (na panelu przednim) działa zawsze do góry (w prawo) przy wciskaniu przycisku do dołu (w lewo) wraz przełącza do góry. Przyciski znajdują się na panelu przednim obok nich są też inne, np. zmiana częstotliwości w radiu które działa już normalnie, tzn. do góry i do dołu. Dodam że nie mogę sprawdzić jak przełączanie zachowuję się z pilota (niestety nie posiadam)

5. Pamięć ustawień. (radio itp) działa tylko do stand by, przy wyłączeniu amplitunera przyciskiem "twardym" gubi ustawienia. Przeczytał że wymiana jakiegoś kondensatora pod panelem przednim pomaga (ale tyczyła się to AVR3000 więc nie wiem czy u mnie też)

To by było chyba na tyle, możliwie że któraś z wymienionych przeze mnie pozycji (wad) jest normalna, tzn. ten typ tak ma?

Z góry dziękuję za info.