Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki napęd do wąskiego słupka, brama dwuskrzydłowa

tmsx 30 Oct 2012 11:29 30966 11
lampy.pl
    tmsx
    Level 12  
    Witajcie,
    od kilku dni zgłębiam temat możliwości instalacji automatyki do marketowego zestawu słupek + furtka + słupek + brama + słupek, gdzie słupek to profil 7x7cm, brama dł. 2x2m, waga skrzydła ok 20kg.

Niestety przeglądając karty techniczne, nie uzyskałem wprost odpowiedzi, że dany napęd da się, bądź nie zainstalować w takich warunkach, stąd prośba do Szanownych Instalatorów i Forumowiczów o wskazanie którym modelem warto się zainteresować (budżet 2000 zł bez montażu).

Oczywiście posiadając taką bramę jest się otwartym na kompromisy takie jak niewielki kąt otwarcia, brak możliwości otwarcia furtki przy otwartej bramie itp.

Pozdrawiam.
  • lampy.pl
    Witek76
    Level 24  
    Ja w podobnej konfiguracji zamontowałem Faac 414 (słupek 10x10cm).
  • lampy.pl
    tmsx
    Level 12  
    10 cm to akurat standard, ale 3 cm mniej to już chyba wyzwanie...
  • Helpful post
    Samuraj
    Level 35  
    Zobacz moje posty. Miałem ten sam problem.
    Tanio nie będzie ale do tych wymiarów pasuje Aprimatic Raider 2000.
    Trzeba trochę przerobić (skrócić uchwyt przy bramie).
    tmsx
    Level 12  
    Witaj Samuraj,
    widzę że mamy nawet te same słupki i zawiasy regulowane.
    Tylko że ja mam jeszcze po 10m z każdej strony do dyspozycji (pomijając furtkę), a Ty masz ściany. Dlatego odrzuciłeś Nice Walky, a u mnie mogłby się sprawdzić - niestety jego ramię blokowało by furtkę...

Tak czy siak, jeżeli ten Raider daje radę u Ciebie to i z ceną nie ma tragedii (pierwszy lepszy sklep 1 967,00 zł) to chyba znalazłem rozwiązanie.

Twój wątek ucina się na 27 września, ostatecznie dało radę ? Skracałeś to ramię do ilu ?
    Jak się ogólnie sprawuje ?

Edit:
    Montowałeś sam ? Jak w tej automatyce jest z krańcówkami ? Odbój mam tylko na zamknięciu...
    Samuraj
    Level 35  
    Wszystko działa już jakiś czas i nie ma najmniejszych problemów.
    Trudno mi powiedzieć ile skróciłem, robiłem to na jednym skrzydle po trochu aby nie przesadzić. Musiał bym pomierzyć ile zostało z oryginalnej łapy, sądzę że ok 8cm z 10 początkowych. Siłownik mieści się bez problemu w świetle słupka.
    U mnie nie ma odboju, sam siłownik ma regulowane ograniczniki zarówno przy zamknięciu jak i otwarciu.
    Uchwyt przy słupku też przerabiałem, lecz nie z długości a szerokości, oryginalny ma dziwne łapy po obu stronach.
    tmsx
    Level 12  
    Super. Kamień z serca :)
    Dorwałem instrukcję, teraz tylko jeszcze pomierzyć i sprawdzić te wymiary w tabelkach.
    Wątku nie zamykam, powrócę pewnie z pytaniami, gdy będę już miał sam napęd.
    Jeszcze raz wielkie dzięki za podsunięcie tego pomysłu.
    Samuraj
    Level 35  
    Pomierzyłem uchwyty i wyszło iż od miejsca mocowania do środka otworu jest 65mm.
    Nie wiem ile było oryginalnie gdyż oba uchwyty są skrócone.
    A tak to wygląda.

Funkcja furtki

Widok od strony posesji
    mikus1982
    User under supervision
    Faac 414 da radę,Nice Wingo 2024,Aprimatic,Key Star 200, King Gates Linear 300.
    Samuraj
    Level 35  
    Kolego czytaj uważnie, autor wyraźnie napisał iż jeden ze słupków jest do furtki i bramy. Tak więc po raz kolejny pytam w jaki sposób chcesz za słupkiem 7cm zmieścić siłownik który ma 10cm (Nice Wingo 2024) lub 12 cm (Key Star 200). Te same "trafne" wybory proponowałeś mi gdzie ewidentnie widać iż taki siłownik by się nie zmieścił albo brama miała bym niepełny kont rozwarcia skrzydła.
    viper 158
    Level 10  
    IDEALNE ROZWIĄZANIE TO JAK JUŻ KOLEGA WITEK PISAŁ TO FAAC 414 NA CENTRALI 452MPS MOIM ZDANIE MERCEDES Z POŚRÓD AUTOMATÓW DO BRAM 2-SKRZYDŁOWYCH JEDYNY MINUS TO ŻE TRZEBA STOSOWAĆ ODBOJE STAŁE NIE ZAWSZE TO KAŻDEMU PASUJE

Moderated By ANUBIS:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

mikus1982
    User under supervision
    Pasują też Nice Wingo. Sam ich kilka tak zamontowałem.