Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapisywanie obrazu z kamery IP na komputerze.

szpiler23 30 Paź 2012 15:08 1278 1
  • #1 30 Paź 2012 15:08
    szpiler23
    Poziom 8  

Witam

Potrzebuję informacji czy jest jakiś soft do automatycznego włączania i wyłaczania kompa o danych godzinach 7 dni w tygodniu.

Chiałbym nagrywać obaz z kamery IP na laptopie, docelowo będzie kilka kamer zamontowanych w sklepie...z racji tego, że rejestratory w przyzwoitych cenach zapisują obraz 25kl/sec a to jeszcze musimy podzielić przez liczbę kamer (u mnie będzie 4 sztuki) to jakość jest niezadowalająca dla mnie. Oczywiście droższe rejestratory zapisują więcek klatek ale sądzę, że komputer będzie dobrym rozwiązaniem.

Żeby uniknąć 24h pracy kompa, to czy jest jakiś soft który będzie właczał kompa o określonej godzinie i rozpoczynał rejestrację obrazu z kamer, a po określonym czasie automatycznie się wyłączał?

0 1
  • #2 30 Paź 2012 15:47
    Marek31415
    Poziom 31  

szpiler23 napisał:
    ......z racji tego, że rejestratory w przyzwoitych cenach zapisują obraz 25kl/sec a to jeszcze musimy podzielić przez liczbę kamer (u mnie będzie 4 sztuki) to jakość jest niezadowalająca dla mnie.

A jaki jest związek pomiędzy ilością klatek na sekundę a jakością?
    Raczej żadnego, jeżeli już szukać, to zwykle obniża się ilość kl/s i zwiększa jakość zapisu (mniejsza kompresja) przy tym samym strumieniu.
    szpiler23 napisał:

Żeby uniknąć 24h pracy kompa, to czy jest jakiś soft który będzie właczał kompa o określonej godzinie i rozpoczynał rejestrację obrazu z kamer, a po określonym czasie automatycznie się wyłączał?

Oczywiście jest taki soft, tyle, że musi być uruchomiony na kolejnym komputerze.
    Jest to "budzenie" komputera przez żądanie sieciowe.
    Wyłączyć programowo komputer można, ale włączyć z programu na tym komputerze już nie. Program nie będzie działał, bo komputer jest wyłączony.
    Biosy niektórych komputerów (np. Dell) umożliwiają ustawienie codziennego włączenia o określonej godzinie.
    Sprawdź możliwości bios-u w Twoim komputerze, to jedno z możliwych rozwiązań.

0