Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tylni panel subwoofera. Czy otwór nie zakłóci pracy subwoofera?

31 Sty 2005 17:34 2245 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    stanalem przed powaznym problemem, mianowicie nie wiem czy jezeli wytne prostokatna dziure w tylniej scianie obudowy na panelik z radiatorem i potencjometrami to czy nie wystapia wowczas jakies zaklocenia w pracy suba.
    W koncu plyta MDF 25mm jest troszke szersza niz blacha stalowa 1mm :)

Calkiem mozliwe, ze mnie nie zrozumiales ;) dlatego zamieszczam ponizej obrazek...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jeśli dobrze uszczelnisz to nie powinno przeszkadzać chociaż ja bym dał grubszą (3 mm) blachę aluminiową.
    ........
    A może plexa 10 mm zamocowana od środka???
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    1mm blacha będzie za cieńka, może za mocno drgać, a to może spowodować powstanie "zimnych lutów" na płytce wzmacniacza.
    Co prawda, jeżeli jest to obudowa z otworem to wystarczy dać grubszą płytę aluminiową (tak jak zaproponował piórko), a otwór pod wzmacniacz wyciąć jak najmniejszy.
    Jeżeli jest to obudowa zamknięta to gorzej - tutaj szczelność ma duże znaczenie, ciśnienie w środku też jest dużo większe niż w obudowie z otworem, jedynym rozwiązanien jest zrobienie przegrody lub obudowanie wzmacniacza MDF-em.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    hm.. jest jeszcze jeden problem z takowym wzmacniaczem zaknietym w obudowie zamknietej im cieplejszy radiator tym wieksze cisnienie wsrodku obudowy ! w moim przypadku po dwoch godzinasz pracy głosnik nie powracał do stanu jałowego (poczatkowego) musiałem zasowac otwór stratny troszke pogorszyła sie charakterystyka przenoszenia ale nie uszkodze głosnika