Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Seicento 2000r.. Jak zdjąć gumowy mieszek z dzwigni zmiany biegów?

krzys g 30 Oct 2012 17:26 23703 2
 • #1
  krzys g
  Level 9  
  Witam, chcę zdjąć gałkę w swoim fiacie - 900-setce. Prubuję ją odkręcić i ni chu chu, proszę o pomoc? jak ją zdjąć. Dzięki.
 • Helpful post
  #2
  mscgs24
  Level 21  
  Sama gałka bakelitowa jest zalewana w formie na lewarek, natomiast gumowy mieszek otaczający gałkę i trzon lewarka jest formowany termicznie po nałożeniu. Żeby go zdjąć bez uszkodzeń musisz się zaopatrzyć w dobrą suszarkę lub opalarkę (z opalarką ostrożnie) podgrzać mieszek na wysokości gałki i od dołu do góry "wylewić" gumowy mieszek. Coś jak ściąganie skarpety :)
  Inaczej nie dasz radę. Temat przerabiałem dziesiątki razy, akurat w cc, ale tak samo jest i w sc
 • #3
  beretus
  Level 11  
  Fiat Seicento 2000r.. Jak zdjąć gumowy mieszek z dzwigni zmiany biegów? Fiat Seicento 2000r.. Jak zdjąć gumowy mieszek z dzwigni zmiany biegów? Fiat Seicento 2000r.. Jak zdjąć gumowy mieszek z dzwigni zmiany biegów?

  Tak jest skonstruowany drążek w seju rocznik 2000. Jest różnica między cc a sc.
  Po zniszczeniu sobie gumy mieszka piszę post ku przestrodze.
  Mój sposób:
  Naciąć gumę na gałce drążka, wzdłuż szwu w gumie by potem to estetycznie skleić.
  Ściągnąć odciętą czapeczkę a samą gałkę wykonaną z plastiku typu ABS, "zbić" za pomocą klucza i młotka w imadle (ABS ma wyższą tolerancję i nie pęknie jak uczyniłby to twardy bakelit). Po tym można ściągnąć resztę gumowego mieszka. Naprawić co trzeba a przed ponownym zamontowaniem skleić na szwie za pomocą kleju na gorąco lub jakiegoś kleju cyjano-akrylowego