Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nike Star 23KW iMMERGAS przestał podgrzewać CO a wode grzeje.

najmita77 30 Paź 2012 19:47 6072 19
  • #1 30 Paź 2012 19:47
    najmita77
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem z Kotłem gazowym jak w temacie.Nie było odpalane CO czyli bałwanek :P od kwietnia.Dziś odpalam bałwanka i ...brak reakcji jakichkolwiek.Wodę podgrzewa normalnie.
    Nie wyskakuje błąd nic nie bulgocze,dymi kopci za to w trybie "kominiarskim" czyli reset 10 sek odpala i grzeje.Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

0 19
  • #2 30 Paź 2012 21:31
    mauri_b
    Specjalista - systemy grzewcze

A termostat pokojowy masz? Może czas wymienć baterie?

0
  • #3 31 Paź 2012 09:13
    najmita77
    Poziom 8  

Kurcze a gdzie ten termostat pokojowy ?.

Dodano po 8 [minuty]:

Wszystko jest po staremu w kuchni i nie mam termostatów.Podgrzewa prawdopodobnie wg temperatury wody w obiegu CO.
    Powtarzam działał bez problemów jeszcze pare mc wcześniej.
    Teraz nie działa po przełączeniu na grzanie miga "kaloryfer" ikona i nie odpala.Wodę w kranie podgrzewa bez problemu.Nie wyskakuje błąd.Na awaryjnym "kominiarskim" odpala.

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Wrzuciłem fotkę.Na wyświetlaczu widać załączonego bałwanka i nic...palnik widoczny to wody w kranie dotyczy bo akurat załączyłem.

Dodano po 15 [minuty]:

Przesyłam Państwu również skan może ktoś mi laikowi pokaże palcem co popsułem :P

0
  • #4 31 Paź 2012 20:10
    mauri_b

Otwórz obudowę i sprawdź czy pompa się kręci - można to stwierdzić przez odkręcenie korka na środku pompy - wtedy masz dostęp do wału pompy.

0
  • #5 31 Paź 2012 20:17
    najmita77
    Poziom 8  

Kręci się sprawdzałem już wczoraj :(

0
  • #6 01 Lis 2012 00:13
    dareksin
    Poziom 16  

najmita77 napisał:
    Kręci się sprawdzałem już wczoraj :(

W jaki sposób sprawdzałeś ?

To typowa usterka ... zablokowana pompa

0
  • #7 01 Lis 2012 08:11
    najmita77
    Poziom 8  

Odkręciłem śróbkę odpaliłem piec i wałek się kręci.Nie jest zablokowany więc to nie to.

0
  • #8 01 Lis 2012 09:09
    dareksin
    Poziom 16  

1. Czy ciśnienie w układzie jest prawidłowe ?

Zazwyczaj ok 1,5 bara jeśli układ zamknięty

2. Czy na pewno nie masz sterownika pokojowego ? Gdzie ustawia się temperaturę w pomieszczeniu ? Może być przewodowy lub bezprzewodowy

3. Czy nie zmniejszałeś temperatury wody w obiegu centralnego ?

0
  • #9 01 Lis 2012 09:23
    najmita77
    Poziom 8  

Ciśnienie jest prawidłowe gdyby było inaczej nie podgrzewało by wody w kranie.
    Nie mam sterownika pokojowego ustawiam np temperature 60 stopni i jest to temperatura w obiegu CO.Nie nic nie zmniejszałem ma ustawioną na 60 stopni.
    Załamka prawda ?.

0
  • Pomocny post
    #10 01 Lis 2012 09:45
    dareksin
    Poziom 16  

Do nagrzewnicy ile idzie rurek ? 2 czy 4 ?

Jeśli 4 to pompa nie bierze udziału w grzaniu wody użytkowej czyli do kranu.

Weź dla świętego spokoju poruszaj śrubokrętem wałem pompy , kilka obrotów , oczywiście na wyłączonym piecu ... czy lekko chodzi ?

0
  • #11 01 Lis 2012 10:20
    najmita77
    Poziom 8  

Tak leciutko chodzi.
    Kurcze ile rurek do nagrzewnicy wchodzi nie wiem :( wkleiłem skan powyżej podejrzewam że szybciej dojdziesz które to rurki niestety jestem głąbem w tej materii samochód każdy naprawię ale...takie cosik mnie przerasta :P

Dodano po 14 [minuty]:

Najdziwniejsze że brak reakcji
    Włączam "bałwanka i cisza,podwyższam lub zmniejszam temperature to mruga tylko ikona kaloryferek i zara gaśnie.Brak odgłosu choćby chęci odpalenia :(

0
  • #12 01 Lis 2012 10:22
    mauri_b

Ale symbol bałwanka stale się świeci czy znika?

Dodano po 22 [sekundy]:

Sorry, chodziło mi o symbol grzejnika.

0
  • #13 01 Lis 2012 10:33
    najmita77
    Poziom 8  

Stale się świeci.

Dodano po 28 [sekundy]:

Aaa grzejnik mruga i znika po chwili.

1
  • #14 01 Lis 2012 10:37
    mauri_b

No to na bank jest rozwarty mostek termostatu pokojowego. Nie pamiętam, czy w tym modelu ten mostek jest wyprowadzony na zewnątrz obudowy elektroniki - jeśli tak, to gdzieś pod kotłem lub w środku powinien dyndać kabelek z założoną wtyczką z mostkiem. Może się coś wypięło?

0
  • #15 01 Lis 2012 10:42
    najmita77
    Poziom 8  

Jeszcze raz dziś rozbiorę po południu.Dziękuję sprawdzę i dam znać.Jest kabel tak jak na foto jeden idzie do prądu ten po prawo na foto a drugi leci na dół pod karton gips też na foto widać .Nie pamiętam gdzie on leci i do czego podpięty.

0
  • Pomocny post
    #16 01 Lis 2012 10:45
    mauri_b

No ten drugi kabel najpewniej jest (albo był) podłączony do jakiegoś termostatu pokojowego. Jesli termostatu nie ma, to przewód musi być zwarty, żeby kocioł działał na c.o.

0
  • #17 01 Lis 2012 11:06
    najmita77
    Poziom 8  

Coś go wytropiłem i jest podłączony pod ....uziemienie w kontakcie? Ręce opadają ale dlaczego wcześniej działał a tera zdechł ?Przecież nic nie pyrgałem w gniazdku ?

Dodano po 5 [minuty]:

Nie to nie to.Musi być luźno zamurowany pod karton gipsem.Cholerka.

0
  • Pomocny post
    #18 01 Lis 2012 11:14
    andrefff
    Poziom 36  

Ściągnij obudowę i załóż mostek na wejściach 40 i 41 na złączu X6.

0
  • #19 01 Lis 2012 13:52
    najmita77
    Poziom 8  

Tak zrobię po południu.Jak nie będę się odzywał znaczy wybuchło :)

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Zmostkowałem i cyka jak ta lala zobaczymy czy również się wyłączy po podgrzaniu jesteś dla mnie czarodziejem :P Zresztą wszyscy jesteście serdecznie dziękuję :P

Dodano po 32 [minuty]:

Gra i buczy załącza rozłącza i co najważniejsze grzeje .Jeszcze raz dziękuję.

0
  • #20 08 Paź 2013 10:08
    pax3
    Poziom 13  

Witam u mnie jest podobna sytuacja i teraz mam problem a mianowicie mam termostat ale go nie używam bo mi to sterowanie nie działa, wiec ostatnio załączałem ręcznie poprzez ręczne włączanie wiec zakładam ze mostka pomiędzy 41 a 40 na pewno nie mam, ale mimo to ostatnio bardzo ładnie się włączał ręcznie a dzisiaj niestety już nie chce;/ czy to może być problem z termostatem z którego nie korzystam bo nie działała zgodnie z programem??

Dodano po 23 [minuty]:

dobra odkręciłem termostat salus zwarłęm te kabelki i piecyk działa, recznie a dlaczego wcześniej działał z termostatem a teraz nie??przypominam temperature ustawiałem wody CO na piecu a regulator salus po prostu był sobie i tyle bo z niego nic nie mogłem od dłuższego czasu ustawić

0