Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia X2 - Nie działa połowa wyświetlacza

30 Paź 2012 20:54 2013 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Dziś w swojej nokii X2 wymieniałem głośnik od rozmów. Po wsadzeniu nowego głośnika złożyłem telefon, włączam i widzę połowę ekranu w pofalowanych kolorach, a drugą idealną połowę w kolorowych pikselach, dokładnie całą prawą połówkę.
    Sprawdzałem złącze na płycie oraz złącze od wyświetlacza, czyściłem oba kontaktem i dalej ten sam problem.
    Dodam że jak włączam telefon, ekran jest biały, po kilku sekundach dostaje obraz i jest to co wyżej. Wszystkie funkcje działają, nie ma tylko obrazu.

Może ma ktoś jakieś sugestie? Siedzę już trzecią godzinę nad tym, wszystko sprawdzam i odchodze od zmysłów gdzie zrobiłem błąd.
    W swoim życiu rozkręciłem wiele telefonów, nawet iphone 3g w śrubki, po czym wszystko działało. Nie był mój pierwszy raz, a tu nagle coś takiego.

Bardzo proszę was o pomoc.

Pozdrawiam, Krzysiek.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Albo uszkodzeniu uległ LCD albo filtry. Podstaw drugi LCD jak będziesz miał to samo to zostaje wymiana filtrów.
  • Poziom 20  
    Przyjrzyj się dokładnie płytce głównej. Może niechcący coś urwałeś. Nie uszkodziłeś tasiemki od lcd?
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedzi!
    Przez przypadek trafiłem na telefon w serwisie allegro z podobnym problemem.
    Gość mówił że w serwisie powiedzieli mu że poszedł filtr LCD.
    Orietujecie się może gdzie najlepiej udać się by zrobili to jak należy?
    oraz jaki byłby tego koszt?

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Najlepiej do sprawdzonego serwisu :) Ale to Ciężko powiedzieć bo w sumie nie wiadomo skąd jesteś. Napisz skąd jesteś to może jest ktoś na elektrodzie z tego miasta co Ci to dobrze zrobi, bądź będzie w stanie polecić sprawdzony serwis.
  • Poziom 9  
    Jestem z Wrocławia :)
    Obdzwoniłem kilka serwisów i w większości nie wykonują takich rzeczy.
    Trafiłem jednak na 2 które tę usługę wykonają; w jednym 60zł w drugim 90-100...
    To jest starszy telefon a te kwoty to prawie jego równowartość. Na PW Glemark1 powiedział mi, że za 40zł u niego mógłbym to zrobić, tyle że do Ełka trochę mam daleko :P
    Jeśli znajdzie się osoba która wykona to w rozsądnej cenie z Wrocławia/Okolic to bardzo proszę o wiadomość :)
    Moderowany przez jever 23:

Temat uważam za wyczerpany i zamykam. W celu zlecenia naprawy - proszę zapoznać się z zasadami działu "GSM Bazar i tam umieścić ofertę.