Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renaul Laguna II - Czujniki ciśnienia w kołach

30 Paź 2012 20:57 10437 12
  • Poziom 10  
    Witam!
    Posiadam dwa komplety kół, po zmianie na zimowe jak w wielu przypadkach "znikły" koła na wyświetlaczu i standardowo pojawił się błąd :!: . Mam pytanie czy miejsce zamontowania koła ma znaczenie jeśli np koło "lewy tył" zamienimy miejscami z np. z "prawym przodem". Zakładając że czujniki są sprawne, czy można bez obawy w tym samochodzie odłączyć akumulator bez obaw na immobilajzer? Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Aku można odłączyć .Miejsce ma znaczenie każdy zawór jest przypisany do konkretnego koła.
  • Poziom 24  
    Hola!
    Na wentylku jest kolorowy oring, kolor jest przypisany do lokalizacji kół na samochodzie.
    Miejsce założenia koła ma znaczenie takie, że na ekranie zacznie Ci mrugać lewe przednie koło, a w rzeczywistości będziesz je miał założone na na prawym tyle...
    Akumulator można odłączyć bez problemu. Po tym zabiegu wpiszesz kod do radia i przyuczysz elektryczne szyby z domykaniem i tyle.
    Pozdro
    S.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A to odłączenie nic nie da.

Trzeba je przyuczyć jeszcze raz, w założeniach miało to działać z 2 kompletami kół, no ale jest jak widać, raz działa raz nie.

To że są zamienione miejscami nic nie znaczy tak jak pisze sbartos
  • Poziom 10  
    Dzięki koledzy za kilka słów porady. Koła zimowe dostałem od poprzedniego właściciela, ze względu na lepszy stan bieżnika zamieniłem tył z przodem. Miałem sytuacje na "letnich" że zeszło powietrze niby z tyłu a faktycznie był to przód po przeciwnej stronie więc tu chyba też nie miało by znaczenia gdzie one były wcześniej. Chyba że nie były "przypisane" do tego samochodu, takiej "gwarancji" nie mam, choć samochód był serwisowany do 2010 a opony są starsze. Laguna może mieć "przypisane" dwa komplety kół :?: :?: :?: Podobno są baterie w czujnikach, czy to prawda? Pozdrawiam :D
  • Poziom 24  
    Tak, są baterie, pracują gdy koła się kręcą (siła odśrodkowa).
    Tak, może mieć przypisane dwa komplety kół.
  • Poziom 32  
    Najlepiej pojechać do kogoś na clipa i zrobić porządek
  • Poziom 10  
    A co jeśli czujniki były skonfigurowane do tego samochodu, bo można powiedzieć że "zgasły" po jakichś 10 km, i nie w ciągu jednego dnia, chyba że system pamiętał (a pewnie tak było) "letnie".
  • Poziom 24  
    A w kołach zimowych masz na bank czujniki?
    jakieś foto?
  • Poziom 10  
    "zaworki" wyglądają tak samo jak w drugim komplecie, są na nich kolorowe paski. zrobie foto w razie czego, Tak czy inaczej dzieki Wszystkim za podpowiedzi.
  • Poziom 1  
    Kazdy zaworek typu TPMS ma swoj unikalny numer ID ktory jest zaprogramowany w ECU samochodu. Przy Lagunie kazda rotacja kol wiaze sie przeprogramowaniem ECU co jest raczej kosztowne. Jesli ktos posiada dwa zestawy kol ziomowe i letnie tak jak ja polecam ta stronke tpms-sensor.pl. tutaj skopiowali moje oryginalne czujniki tak ze nie musze przeprogramowywac ECU za kazdym razem gdy zmieniam kola z letnich na zimowe i odwrotnie. Wazne jest jednak aby numery ID czujnikow zawsze znajdowaly sie w tych samych miejscach do ktorych zostale przypisane w moencie programowania ECU.