Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie projektora pod tv

30 Paź 2012 21:11 6852 16
  • Poziom 9  
    Witam
    mam takie pytanie, jakim kablem moge podlaczyc projektor pod telewizor? W projektorze mam wejscie rgb, w telewizorze zas tego wejscia nie mam, mam tylko hdmi, jest jakas mozliwosc aby podlaczyc projektor pod tv?
  • Poziom 35  
    Podeślij zdjęcia gniazd tego projektora oraz telewizora. Czy na pewno telewizor posiada tylko gniazda HDMI?
  • Poziom 9  
    telewizor oprocz HDMI ma takze euro, a w projektorze pomylilo mi sie jest to wyjscie VGA,http://www.google.pl/imgres?q=wejscie+vga&um=1&hl=pl&client=opera&rls=pl&channel=suggest&tbm=isch&tbnid=4ldBLkklaJ6DwM:&imgrefurl=https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2358862.html&docid=ZuU8hvwJgkolIM&imgurl=https://obrazki.elektroda.pl/5162763000_1345046377.jpg&w=800&h=612&ei=IDeQUPilCs3gtQbu84H4DQ&zoom=1&iact=rc&dur=538&sig=102529960478331358128&page=1&tbnh=138&tbnw=157&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,i:80&tx=82&ty=60&biw=1366&bih=557

Wiem ze jest taki kabel HDMI na VGA...
  • Poziom 35  
    Jeżeli już to wejście VGA ;) .
    Można zastosować konwerter HDMI na VGA.
  • Poziom 9  
    a jaka jest jego cena? Przez sam kabel HDMI na VGA sie nie da?
  • Poziom 35  
    Wpisz w goo**e "Konwerter HDMI na VGA".
  • Poziom 21  
    Podejrzewam że taki konwerter będzie droższy niż dekoder dvb-t a dekoder taki w połączeniu to bardzo fajna sprawa a when bo mam takie połączenie :) oglądasz tv bez tv tylko projektor i dekoder. Możesz oglądać filmy z pendrive i raczej nie ma większych problemów z połączeniem tych urządzeń.
  • Poziom 9  
    tzn jak? jak podlacze dekoder dvb-t pod projektor to bede mogl ogladac programy telewizyjne bez podlaczania projektora pod telewizor?
  • Poziom 35  
    Tuner DVB-t podłączasz do projektora ot i to wszystko.
  • Poziom 9  
    Super sprawa z tym :) tylko chcialbym jakos podlaczyc pod tv zeby sobie pograc na xboxie, na znacznie wiekszym ekranie niz 42 cale ;p
  • Poziom 21  
    Najlepiej to napisy jaki masz projektor czyli model i firma i wtedy zobaczymy jak można podłączyć dekoder i xboxa. Xbox czy xbox360 ?
  • Poziom 9  
    mam xboxa 360 bez hdmi projektor to benq MP610 jest dosc stary bodajze z 2006 roku.
  • Poziom 21  
    Na szczęście twój projektor ma wejście component i możesz podłączyć za jego pomocą xboxa do projektora potrzebujesz jedynie przejściowki z VGA na component (ja taką sam wykonałem do swojego projektora ale jeśli nie masz doświadczenia u lutowaniu i cierpliwości to lepiej kup gotową przejściowkę) do tego podłączasz kable od xboxa i powinno działać po ewentualnych zmianach ustawień w konsoli i projektorze.
  • Poziom 9  
    Kurcze nie rozumiem... Jakby to trzeba było polaczyc przez komponent? Jak bys mogł to opisz dokladniej krok po kroku jak i co po kolei podlaczyc z gry dzieki :)
  • Poziom 21  
    Najpierw podłączasz do dekodera przejściówkę np taką : Link podłączasz kable komponent np taki : Link ale tego nie kupuj bo o wiele tanszy a wcale nie gorszy można zrobić z kabla satelitarnego w cenie 1,5 za metr czyli 4,5 zł za metr kabla komponent :) chinche kosztują do 5zł za przyzwoite. Póżniej drugi koniec kabli podłącz pod źródło wideo czyli albo xbox albo dekoder STB. Podlaczenie projektora pod tv Takim kablem podłączasz Xboxa do dekodera. Cała reszta to tylko kwestia konfiguracji projektora , dekodera, xboxa :)