Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie w skuterze - Akumulator 14,5v?

30 Paź 2012 21:33 2640 9
  • Poziom 14  
    Witam
    Mierzyłem ostatnio napięcia w akumulatorze i niepokoja mnie napięcia, miernik wskazuje po nocy 13,4v (akumulator z testerem) i zółta dioda po odpaleniu wzrasta do 14,8 i zgaszeniu utrzymuję się na poziomie 14v zielona dioda.

Nie wiem czy mam cos z ladowaniem w skuterze poniważ jakim cudem naładowanie według testera zaczyna sie od 14v?

Jest to i gel 4Ah
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 22  
    Jeżeli jest to instalacja 12V to napięcie ładowania w takiej instalacji wynosi 14,4V.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 14  
    ale czy akumulator podczas ladowania jak ma 14,8v jest ok i bez ladowania 13,5?
  • Poziom 22  
    Jeżeli sprawdzałeś woltomierzem, w miarę dokładnym i napięcie ładowania wynosi 14,8V to jest coś nie tak z regulatorem. Lepiej go podmienić, bo szkoda akumulatora.
  • Poziom 43  
    Jeżeli żelowy akumulator to napięcie podczas ładowania 14,8 V jest za duże. Nie powinno przekraczać 14,4 V
    Bez ładowania (ale świeżo naładowany, do kilkunastu godzin po zakończenia ładowania) 13,0-13,5 V jak najbardziej w normie. Bezpośrednio po naładowaniu 13,6-13,8 V
    Ten tester na diodach może nie być tak dokładny jak miernik.
  • Poziom 14  
    Właśnie jest coś nie tak bo na całym gazie mam teraz 16v :P
  • Poziom 22  
    Regulator do wymiany. Nie "wkręcaj" go tak na obroty z uszkodzonym regulatorem napięcia, zniszczysz akumulator i nie tylko.
  • Poziom 14  
    Ale o ile pamietam przy wymianie pierwszego aku tez wlasnie byl regulator i w serwisie zmienili i znów?
  • Poziom 18  
    jezdzij na swiatłach bedzie mniej
  • Poziom 14  
    Te chinskie scootery tak maja ;) Mam nadzieje ze aku dotrwa do wiosny

Dodano po 1 [minuty]:

a i dodam ze ja wlacze długie to napiecie skacze w góre