Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG NP350V5C-S09PL - Podział dysku na partycje, Windows 8

ponczek_ 31 Paź 2012 13:12 33369 42
    kasiunia7777
    Poziom 39  
    W sumie to można powiedzieć że wina stoi i po twojej stronie bo nie zrobiłaś recovery a i troszkę i po tronic1 że cie nie uprzedził że tą kopię recovery trzeba zrobić dla bezpieczeństwa przed dzieleniem na partycję i odrazu ci zaproponował program do dzielenia.

A co do twojego biosu nie mam pojęcia o co chodzi, pierwszy raz widzę coś takiego na oczy i nie wiem czy nie jest to zasługa funkcji secute boot.
    ponczek_
    Poziom 8  
    Jesteś genialna. Zmieniłam wartość w tym Security Boot i nagle mam opcję wyboru z czego bootować ma. Mam hard Drive BBS Priorities i CD/DVD ROM Drive BBS Priorities. Mam wybrać tą drugą opcję, żeby odtworzyło tą płytę i zrobiło ten SMART, o który prosił linuks?
    kasiunia7777
    Poziom 39  
    Jeżeli masz na płycie to wybierz cd/dvd.
    Masz zrobić nie smart tylko zrób zdjęcie z układem partycji i wklej na forum.

Dodano po 5 [minuty]:

A co do ratowania systemu to już ci linuks pomoże, a ja z chęcią się sama dowiem w jaki sposób można to zrobić.
    ponczek_
    Poziom 8  
    Daremny był mój zapał. Zmieniłam, żeby CD/DVD było, ale teraz zamiast błędu przy włączaniu komputera nie pojawia się nic, pusty ekran i płyty nie ładuje.
    kasiunia7777
    Poziom 39  
    A jesteś pewna że dobrze nagrałaś obraz na płytę i że płyta się bootuje?
    linuks
    Spec od komputerów
    Bez możliwości bootowania z CD nic się nie da zrobić. Ręczne przywracanie systemu w tej sytuacji nie jest takie proste. Dlaczego nie można boot z CD ustawić w BIOS to nie wiem. Bez uruchomienia komputera z CD nie ma sposobu stwierdzić co jest na partycjach bo przekładanie dysku nie wchodzi w grę z powodu gwarancji.
    Podam jeden wątek z ręcznego przywracania. Poczytaj i jeżeli czujesz się na siłach to powalczymy jak się z tym bootowaniem uporasz. Jeżeli nie to pozostaje gwarancja z powodu braku możliwości bootowania z CD. Bios nie ma związku z systemem i powinien działać prawidłowo.
    Przykładowy link do ręcznego przywracania.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2159369-0.html
    Pozdrawiam
    Zabootuj z partedmagic na innym kompie dla sprawdzenia czy CD dobrze wypalona.
    ponczek_
    Poziom 8  
    Więc może tak. Ściągnęłam plik pmagic_2012_10_10_x86_64 ze wskazanej strony. Użyłam opcji nagraj obraz dysku i wydaje mi się, że dysk jest wypalony prawidłowo. Jeżeli chodzi o BIOS to zmiany zachodzą w tym właśnie Secure Boot. Kiedy zmieniam wartość na disabled mam do wyboru trzy opcje: UEFI OS, CSM OS i UEFI and Legacy OS. Przy kazdej z tych wartości pojawia mi się opcja dysku i CD, a znika bład (zostaje pusty ekran), ale płyta nie działa, a przy wartości Enabled błąd powraca i wracam do punktu wyjścia. Nie mam pojęcia co dalej.

Zakładka Boot wygląda wtedy tak. Przy czym podświetlając Hard Drive albo CD/DVD mogę jedynie zobaczyć ich wartość, która jest przypisana do Boot Option #1 (CD/DVD) i #2(Hard Drive). Nie mogę za pomocą F5/F6 zmienić ich kolejności.

SAMSUNG NP350V5C-S09PL - Podział dysku na partycje, Windows 8
    ponczek_
    Poziom 8  
    Czyli skoro to blokuje płytę CD to nie ma szans, żebym zbootowała z niej komputer, czyli nic sama nie zrobię i zostaje oddanie do serwisu, bo gwarancja tego nie obejmie?
    kasiunia7777
    Poziom 39  
    Szczerze to ci nie powiem nie miałam z tym styczności to nowość. Może jeszcze ktoś coś będzie wiedział na ten temat poczekaj.

Dodano po 7 [minuty]:

A spróbuj jeszcze to: menu Advanced, a następnie ustaw opcję Fast BIOS
    Mode na wartość Disabled.
    ponczek_
    Poziom 8  
    W komplecie z opcją wyłączenia tego Secure Boot i włożyć płytę CD?
    kasiunia7777
    Poziom 39  
    Spróbuj.

Dodano po 17 [minuty]:

Zaczełam czytać tą twoja instrukcję dokładnie punkt5 rozwiązywanie problemów. Wogóle jakieś dziwne to recovery jest, pisze że ono nie obsługuje dysków optycznych tylko dyski twarde ewentualnie pamięci flash (pendrive).

Dodano po 4 [minuty]:

Jeżeli kupowałaś laptopa gdzieś na miejscu to pójdź i zapytaj czy to obejmuje gwarancję jak tak to oddaj, a jak nie to zapytaj ile by to kosztowało. Później pójdź do serwisu, ale musisz pójść do jakiegoś porządnego serwisu gdzie coś naprawdę potrafią i też zapytaj ile za to wezmą.
    Albo zadzwoń do Samsunga, powiedz że kupiłaś laptopa klika dni temu i że chcesz zbootować program gparted z płyty ale się nie da płyty zbootować. Ciekawa jestem co na to powiedzą.
    ponczek_
    Poziom 8  
    Byłam w sklepie, gdzie kupiłam komputer i od ręki mi go wymieniono na nowy sprzęt. Bardzo dziękuję za wszelkie próby pomocy, problem rozwiązał się sam ;)