Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny dvbt (słaba jakość obecnej siatkowej)

karlo92 30 Paź 2012 21:58 1755 7
  • #1 30 Paź 2012 21:58
    karlo92
    Poziom 11  

witam serdecznie,
    mam problem z odbiorem programów cyfrowych telewizji naziemnej. Przez rok wszystko działało jak należy (odbiór przez zwykłą antenę siatkową) jednak od 2 tygodni obraz zacina się na wszystkich odbiornikach. Nie wiem co zrobić z tym fantem. Sygnał z anteny jest wzmacniany. Nie mam pojęcia czy wpływ na to mają warunki pogodowe ( niskie temperatury i wilgoć) czy po prostu czas na zmianę anteny. Jeśli tak to na jaką? Mieszkam w gminie Lipno okolice Leszna (wielkopolskie).Jak myślicie co może być przyczyną spadku jakości sygnału?
    Zapomniałem dodać iż obecnie antena znajduje się na wysokości 8m i wystaje ponad obrys budynku (dach nie jest metalowy) a w pobliżu nie znajdują się żadne wysokie budynki.

0 7
  • #2 30 Paź 2012 22:27
    matis057
    Poziom 33  

Ile lat ma przewód antenowy?
    Możliwe, że nadaje się już do wymiany.
    Warto też sprawdzić szczelność puszki antenowej.

0
  • #3 30 Paź 2012 22:32
    andrefff
    Poziom 36  

Na początek, to wyrzuć wzmacniacz i zasilacz, zamontuj symetryzator za trzy złote i porządną metalową wtyczkę antenową. Potem można myśleć o wymianie anteny i przewodu.

0
  • #4 30 Paź 2012 22:34
    karlo92
    Poziom 11  

Przewód ma koło 10-15 lat i nie widać na nim żadnych uszkodzeń.
    A co do zawilgoconej puszki, chodzi o tą która znajduje się na antenie?

0
  • #5 30 Paź 2012 22:37
    matis057
    Poziom 33  

karlo92 napisał:
    Przewód ma koło 10-15 lat i nie widać na nim żadnych uszkodzeń.

Kabel antenowy nadaje się tylko do wymiany.
    Najlepiej na czarny żelowany np. Triset-113 PE

Jeśli puszka przy antenie jest nieszczelna to dostaje się do niej woda która wpływa do kabla antenowego i go niszczy.

0
  • #6 30 Paź 2012 22:48
    karlo92
    Poziom 11  

o ile pamiętam antena posiada symetryzator. Muszę spróbować odłączyć zasilacz antenowy, ale niestety zrobić mogę to dopiero jutro ponieważ nie ma mnie obecnie w domu.

Dodano po 4 [minuty]:

Po 10 latach kabel do wymiany? Czy to trochę aby nie za wcześnie? I rozumiem że jeśli miałoby do tego dojść to tylko wymienić część kabla, która znajduje się na zewnątrz pomieszczenia, a nie całość ponieważ resztę mam wmurowaną na stałe w ścianę.

0
  • Pomocny post
    #7 30 Paź 2012 22:49
    andrefff
    Poziom 36