Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva 250 i PS-42Q91H - Zła współpraca przez HDMI Anynet+

andpol 33 30 Paź 2012 22:02 1971 4
  • #1 30 Paź 2012 22:02
    andpol 33
    Poziom 34  

Mam plasmę Samsung PS-42Q91H. Kupiłem Arivę 250. Problem jest z komunikacją przez ten samsungowski CEC. Dekoder włącza telewizor, ale już nie potrafi go wyłączyć. Telewizor zaś potrafi wyłączyć dekoder, ale nie jest już go w stanie włączyć. Tak, czy inaczej trzeba używać obu pilotów. Jakieś pomysły, jak to ugryźć?

0 4
  • #2 30 Paź 2012 22:11
    anmedia
    Poziom 39  

Anynet+ dziala poprawnie tylko z urzadzeniami samsunga. To ze wlaczajac dekoder wlancza sie TV jest to normalne. Natomiast Anynet+ ma znacznie wiecej mozliwosci, automatycznie dostraja kolory, automatycznie dobiera czestotliwosc a takze automatycznie dostosowuje rozdzielczosc, ale tylko z urzadzeniami kompatybilnymi - czyli samsungi.

0
  • #3 31 Paź 2012 08:48
    andpol 33
    Poziom 34  

Tylko, że Anynet+ oznaczany jest też jako HDMI-CEC, więc powinien wykonywać chociaż podstawowe komendy. Ostatnio miałem okazję sprawdzać Arivę 150 z Sonym i Philipsem i tam nie było żadnych problemów z wyłączaniem/włączaniem. Pilot od TV można spokojnie wrzucić do szafy.

0
  • #4 30 Kwi 2016 14:16
    amq0
    Poziom 7  

Tuner też można włączyć używając pilota do telewizora, włącz telewizor, wejdź w listę urządzeń anynet+ i wybierz swój tuner Ariva, wtedy pojawi się komunikat łączenie z urządzeniem anynet+ i włączy się tuner

0
  • #5 01 Maj 2016 14:15
    anmedia
    Poziom 39  

anmedia napisał:
    Anynet+ dziala poprawnie tylko z urzadzeniami samsunga.

Poprawka do mojej wypowiedzi. Wczesniejsze problemy wspolpracy urzadzen za pomoca AnyNet+ byly zwiazane z oprogramowaniem. Jak juz wspomnialem kazda firma posiadala swoje oprogramowanie ktore dzialalo poprawnie z urzadzeniami tej samej marki. Aktualnie (od poprzedniej wypowiedzi minelo juz 4 lata) praktycznie wszyscy producenci stosuja te same oprogramowanie (telewizory, odtwarzacze BluRay, DVD, urzadzenia multimedialne) i na dzien dzisiejszy z podstawowymi funkcjami nie ma wiekszego problemu i urzadzenia wielu producentow pod tym wzgledem sa juz kompatybilne. Co innego zaawansowane funkcje. Tutaj kazdy producent "cos"dodaje od siebie.

0