Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator "Honda" nie wzbudza się.

30 Paź 2012 23:27 2394 3
 • Poziom 35  
  Nabyłem używany agregat prądotwórczy z silnikiem Honda o poj. 150 cm3 (144 cm3), lecz prądnica nie posiada żadnych oznaczeń, pozostały jedynie nity po tabliczce znamionowej. Silnik (G-150) ma moc 3,5 KM, więc przypuszczam, iż prądnica może mieć ok. 1,5 - 1,7 KW. Pracuje on bez zarzutu, natomiast prądnica nie chce się wzbudzić i ma "rozkopane" połączenia w skrzynce, w której znajduje się również kondensator 20 mF/450 V. Z prądnicy wychodzi 6 przewodów, tj. czarny i żółty (ok. 2,8 oma), czerwony i zielony (ok. 1,8 oma) oraz dwa cienkie białe o oporności ok. 1,6 oma). Rozebrałem prądnicę i moim zdaniem uzwojenia nie są spalone-przegrzane. Wirnik nie posiada uzwojeń i swym wyglądem przypomina wirnik silnika elektrycznego. Miałem do czynienia z różnymi agregatami tj. zarówno współczesnymi jak i lat 50-tych i 60-tych, ale z takim jeszcze nie. Próbowałem różnych "sztuczek", ale zero wzbudzenia. Proszę o pomoc w tym temacie, w szczególności jak to połączyć w skrzynce i co może brakować.
 • Poziom 10  
  Witaj,
  Mogę Ci zaoferować kompletnie nowy generator (sam generator) o mocy ok. 1 kw.
  Kupiłem do Hondy, ale mi okradli garaż. Napięcie 1x110v i 1x240v. Generator "Honda" nie wzbudza się.

  Generator "Honda" nie wzbudza się.
 • Poziom 35  
  Dzięki za zainteresowanie, ale nie skorzystam z oferty, m.in. z uwagi na to, iż byłby kolejny problem jak np. dopasowanie silnika itd.. Jak już nadmieniłem mam obecnie kilka agregatów o różnej mocy, z silnikami zarówno 2 T jak i 4 T. Nabywałem je okazyjnie tj. jako sprawne oraz do remontu, oczywiście chyba pewniejsze, bo starszej generacji. Z obecnym agregatem mam problem, bowiem nie miałem jeszcze do czynienia z takim typem prądnicy, ponadto ma ona zdekompletowana "elektrykę" i zapewne braki w osprzęcie. Stąd też aktualna jest moja prośba o schemat podłączenia przewodów.

  Koledzy nadal zero efektu w zadziałaniu wspomnianej prądnicy, pomimo różnych kombinacji w połączeniach, podmianie "C" na inny itd. Jest to dla mnie nowość, jeśli chodzi o typ prądnicy i bez Waszej podpowiedzi nic z tego nie będzie.
 • Poziom 35  
  Nie wierzę, że nie zetknęliście się z takim wynalazkiem i przypadkiem. Przecież takie urządzenia nie są wieczne. Przypuszczam, że w sytuacji opisanej powyżej wielu z Was, nawet z ciekawości zaglądnęłoby do prądnicy zanim oddałoby do naprawy. Proszę o jakieś sugestie, schemat połączenia przewodów z prądnicy i co powinno znajdować się w "skrzynce", w której jest kondensator i gniazdo elektryczne.
  Z góry dziękuję za pomoc.