Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Technics -jak to wszystko połączyć?

Wwolf 31 Paź 2012 00:21 3309 5
  • #1 31 Paź 2012 00:21
    Wwolf
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Odziedziczyłem niedawno wieżę Technics, w skład której wchodzą:
    Wzmacniacz SU V560
    Tuner ST G460
    Odtwarzacz CD SL P370
    Magnetofon RS B765
    Korektor SH 8058

oraz dziadkowy gramofon Unitra GS 472.

Pierwszy raz jestem w posiadaniu tego typu sprzętu i zupełnie się na tym nie znam. Przytłacza mnie ilość wejść z tyłu oraz kabli, nie wspominając już o wszelkich przyciskach i pokrętłach z przodu (instrukcje gdzieś zaginęły). Wstępnie podłączyłem głośniki, tuner, CD i gramofon do wzmacniacza - odtwarzacz działał, gramofon nie. (To znaczy, kiedy przyłożyć ucho niemal do samej płyty, to da się cichutko usłyszeć utwór, ale do głośników sygnał nie dochodzi.)

I teraz dwa pytania laika:
    Po pierwsze, jak w temacie - jak to wszystko połączyć? Tył wzmacniacza wygląda następująco: Wieża Technics -jak to wszystko połączyć?

Tył korektora:

Resztę opiszę, żeby nie zaśmiecać tyloma zdjęciami:
    Magnetofon - wejścia Line In L/R i Line Out L/R
    Odtwarzacz CD - wejście Line Out L/R
    Tuner - wejście Out Put L/R

Próbowałem szukać odpowiedzi na innych forach, ale nigdzie nie było pisane o Technicsie, a inne modele miały mniej wejść z tyłu korektora, więc wyglądało to łatwiej.

I drugie pytanie: czy podłączając gramofon do wejścia Phono robię coś źle, skoro nie działa? Bo zakładam, że gramofon nie jest zepsuty, skoro jak wyżej wspomniałem, z bliska da się na upartego coś usłyszeć.

Dorzucam jeszcze zdjęcie fragmentu wzmacniacza z przodu, bo w tych tematach które przeglądałem, była mowa o pokrętłach.

Z góry pięknie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    Paweł

0 5
  • #2 31 Paź 2012 20:53
    pioart
    Poziom 37  

Zadam jedno pytanie:
    Czy wiesz co to „korektor” /nazywany też „equalizer”-em/ i do czego służy?
    Błędnie podłączyłeś źródła dźwięku, do tego służą wejścia z pierwszej fotki, a selektor z ostatniej, służy do wyboru urządzenia z którego chcesz słuchać dźwięków.

1
  • #3 31 Paź 2012 21:38
    czolo81
    Poziom 17  

Do wejść podłączasz źródła dźwięku .Czyli pod CD odtwarzacz ,tuner fm wiadomo gdzie itd. pod AUX możemy wpiąć np.odtwarzacz DVD bądź kompa .Teraz najważniejsze korektor czyli zdjęcie nr.2.Pod Line in wpinamy wyjście z eqalizera czyli z korektora Line Out i analogicznie z parą drugą.Decka nie wiem czy chcesz odpalać bo w jakim celu .Na razie podłącz to a potem zajmiemy się resztą.

0
  • #4 01 Lis 2012 11:39
    Wwolf
    Poziom 2  

@Pioart - nie będę udawał, że się znam. Wiem tylko, że w jakiś sposób służy do poprawiania jakości dźwięku, ale pewnie jak sam będę musiał to robić, to znowu z tydzień zajmie mi ogarnięcie wszystkich przycisków.

@Czolo81 - podłączone. A odpalać decka może mi się zdarzyć, kaset też trochę mi się uzbierało.

I pozostałe dwa wyjścia z equalizera (Tape: Rec out oraz Playback). Mam je podłączyć do "Tape 1" czy "Tape 2/DAT" we wzmacniaczu?
    I do czego służy wejście Power Amp Direct?

0
  • #6 01 Lis 2012 12:08
    Wwolf
    Poziom 2  

Fakt, można było, nie pomyślałem, jak dodawałem do pytanie. :( A co z tym Tape?

0