Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FunPack, telefon i telewizja z WiFi

Mizuki 31 Paź 2012 09:17 2523 1
  • #1 31 Paź 2012 09:17
    Mizuki
    Poziom 7  

Ukochany orange dzwonił z funpackiem tylko to jest telefon Voip i rodzi się 1000 pytań.

LiveBoxa nie używam, protokoły zabezpieczeń w tym urządzeniu oraz stabilność jego działania jest poniżej jakichkolwiek oczekiwań z mojej strony. Tak więc używam router tp-linka ADSL.

Pytania:
    1. Czy z innym dekoderem niż ten od TP-sy będzie działała telewizja bez podpięcia do internetu. W tej chwili mam go podłaczonego kablem do routera + Antena satelitarna.
    2. Telefon mam na korbe* czyli ten zwykły na małą wtyczke (analogowy?). Znajdzie się jakaś bramka pod niego działajaca na funpacku z WiFi po ciągnięcie kabla przez cały dom odpada.
    3. Jeżeli telewizja wymaga podłaczenia do internetu to czy da się taką bramkę kupić, żeby odrazu podłaczyć telefon i dekoder?
    4. Telewizja będzie nadal cyfrowa czy już internetowa?
    5. Czy funpack posiada jakieś zasadnicze kruczki* i oszustwa które są rażące.
    Wiem, że mogą nie działać numery alarmowe.

Podchodzę bardzo sceptycznie do tej oferty mimo, że mam tylko 2Mb. Ale wydaje mi się, że tpsa będzie rezygnować z opłat za utrzymanie lini?

• #2 09 Lis 2012 13:29
    lukasik79
    Poziom 9  

Zasada działania TV z Orange jest taka: dekoder i LiveBox powinny być cały czas ze sobą podłączone inaczej TV nie będzie działać. Można po uruchomieniu usługi TV odłączyć LiveBox, ale nie wyłączać dekodera i wtedy na tym IP, które dekoder otrzymał usługa będzie działać, ale nie będą możliwe żadne aktualizacje i nie będzie działać VOD i TV na życzenie. Telewizja, jaką świadczy Orange w FunPack to nie jest telewizja internetowa. Jeśli chodzi o telefon to nie jest wymagany jakiś specjalny aparat. Ważne jest tylko to, aby telefon posiadał wybieranie tonowe. Wejście w LiveBox na telefon jest trochę szersze niż standardowa wtyczka w telefonie, ale w niczym to nie przeszkadza śmiało można podłączyć aparat. Bezpośrednio LiveBox i dekoder nie da się połączyć przez wifi, ale możesz wykorzystać do tego access point-y. Tyle tylko, że jeśli byś chciał uzyskać pomoc od Orange w podłączeniu przez access point to niestety nie udzielają już takiego wsparcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME