Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - automatyczne wyłączanie

31 Paź 2012 09:25 1215 7
  • Poziom 7  
    Witam. Czy istnieje jakiś program lub komenda, która wyłączy komputer gdy jakiekolwiek połączenie z internetem zostanie zerwane?
  • Poziom 11  
    Witam
    Domyślam się, że nie chcesz żeby po zerwaniu połączenia komputer nie potrzebnie był włączony, więc zamiast programu wyłączającego kompa proponuję program który je wznawia. Nazywa się AutoConnect
  • Poziom 7  
    Dzięki. Myślę, że program się przyda choć wolałbym ten który wyłącza komputer. A gdzie w systemie windows znajduje się coś takiego jak podtrzymanie połączenia. Np. Jak mnie rozłączy to system podtrzyma połączenie choć nie będzie można przeglądać internetu w tym czasie. Natomiast gdy połączenie powróci nie trzeba będzie się ponownie łączyć.
  • Poziom 33  
    patem100 napisał:
    A gdzie w systemie windows znajduje się coś takiego jak podtrzymanie połączenia. Np. Jak mnie rozłączy to system podtrzyma połączenie choć nie będzie można przeglądać internetu w tym czasie. Natomiast gdy połączenie powróci nie trzeba będzie się ponownie łączyć.
    Czyli, gdy nie ma połączenia system ma udawać, że ono jest? Gdzie tu sens?
    I o jakim połączeniu w ogóle piszemy?
  • Poziom 7  
    Dla mnie to jest dobre rozwiązanie to podtrzymanie połączenia. Resztą teraz mam coś takiego włączone i podtrzymuje przez ok. 2 min, a potem rozłącza. Tylko (jeśli oczywiście jest taka opcja) przydało by się ten czas wydłużyć, ale nie wiem gdzie. A jeśli chodzi o połączenie to jest to połączenie do internetu po kablu.
  • Poziom 33  
    patem100 napisał:
    Resztą teraz mam coś takiego włączone i podtrzymuje przez ok. 2 min, a potem rozłącza.
    Konkretnie, co i gdzie?

Rozumiem, że to połączenie Ethernet.
  • Poziom 7  
    To żaden program nie jest. Po prostu Windows podtrzymuje połączenie. Nawet tego nigdzie nie konfigurowałem. Wy nie macie czegoś takiego? A kabel z telefonu idzie do routera, a potem do karty sieciowej.
  • Moderator Samochody
    Wszystko zależy jaki router i z jakim firmware... większość routerów a modemami potrafi rozłączać połączenie w trakcie braku aktywności i automatycznie je wznawiać w razie potrzeby. Wznawiają też połączenie po rozłączeniu z "drugiej strony".

W przypadku połączeń PPP czy to obsługiwanych przez system czy np. MobilePartner również jest opcja automatycznego nawiązywania połączenia i wznawiania przerwanego połączenia.

Połączenia Ethernetowe są se swojej natury stałe choć niektóre routery nie odnawiają dzierżawy IP na interfejsie WAN przy braku aktywności.