Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Danfoss Everis - Głowica Danfoss Everis zamiana strony po której jest zawór

KrasiaK 31 Oct 2012 10:27 5373 2
 • #1
  KrasiaK
  Level 11  
  Witam,

  Czy jest możliwe aby przenieść zawór na drugą strone grzejnika. Zawór to Danfoss Everis. W grzejniku są wyjścia z obydwu stron tylko jak widać na zdjęciu rurki idą z lewej strony, czy istnieje jakas przedłużka którą można te rurki przeprowadzić na drugi bok. Jeśli nie to czy można bez obaw odkręcić tę przednią szarą nakładkę, chyba ze tam jest jakiś mechanizm niezbędny do pracy zaworu? Bardzo potrzebuję tych kilku cm a chcę uniknąć wykuwania i przenoszenia całego grzejnika.

  Dziękuję z góry za pomoc
 • #2
  pawel.spyra
  Level 15  
  Dzień dobry,
  nie ma możliwości przeniesienia samej głowicy, ta cienka rurka która idzie do kolektorka od dołu to właśnie zasilnie grzejnika które jest regulowane przez rozszerzjący się termostat w głowicy, możesz obrócić cały grzejnik, ale wtedy musisz przenieś przyłącze z dołu na prawą stronę.
  Danfoss EVERIS to głowica termostatyczna, która jest nakręcana w twoim przypadku na wkładce zaworowej pod tą głowice. Jeśli przeniesiesz samą wkładkę i głowicę to na prawo to ten zestaw będzie tam spełniał jedynie funkcje ozdobną.

  Wejścia boczne grzejnika służą do podłączenia bocznego (jak to kiedyś bywało), a ty wykorzystujesz podłączenie dolne - tak zwane "V".

  Pozdrowienia
 • #3
  jacek4777
  Level 2  
  Zmień głowicę na czerwoną zaślepkę
  tez bedziesz mógł regulować przepływ ciepłej wody w grzejniku i zaoszczedzisz te kilka cm
  lub zastosuj się do tego co napisał " pawel.spyra"