Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Stereo do kolumn Heco Profiton 380

adamlen 31 Paź 2012 10:46 1653 3
  • #1 31 Paź 2012 10:46
    adamlen
    Poziom 10  

Witam.
    Poszukuję amplitunera stereo do kolumn Heco Profiton 380. Kolumny co prawda już nieco zabytkowe, ale ze sporym potencjałem. Mam obecnie wzmacniacz Telefunken HA 870, który jak do tej pory jest moim liderem jeśli chodzi o dźwiek. Jest dynamiczny, szybki bas, fajna średnica i nie kaleczące wysokie tony. Jednak często słucham radia i zakupiłem inny niemiecki sprzęt Grundig R303 RDS. Gra to nawet dobrze, bas jest mocny, ale nieco wolniejszy niż w Telefunken. Konstrukcja w środku jest bardzo solidna, jednak brakuje mi trochę tonów średnich a one są dla mnie ważne bo nie słucham głośno muzyki. W międzyczasie miałem jeszcze amplituner Rotela, ale w połączeniu z moimi kolumnami grał bez basu przy cichym słuchaniu a wysokie tony były za bardzo uwydatnione. Słuchałem również Amplitunera kina Yamaha v396rds, ale przy cichym słuchaniu brakuje mi całego pasma dźwięków, przy głośnym jest całkiem nieźle, słychać więcej detali niż w Telefunken, ale subiektywnie dźwięk podoba mi się mniej.

Podsumowując szukam amplitunera stereo (lub kina - na przyszłość, z dobrym stereo). Cena do 300zł, ale jeśli można dużo lepiej to do 400 (za kino z dobrym stereo, wejściem optycznym i pilotem mogę dać 500PLN). Przeczytałem dużo wątków na ten temat, jednak opinie w niektórych przypadkach są rozbieżne.

Wielu poleca Denon 345r, 435r, 545rd. Tylko ciężko ich znaleźć w cenie poniżej 250-300zł. A myślę, że w tej cenie lub trochę drożej da się lepiej i nowsze, tylko co? Brałem pod uwagę również starsze, ale wysokie modele miniwież, np Harman Kardon Festival 300, czy Onkyo FR-V5. Porównywał ktoś z Was, takie miniwieże do zwykłego amplitunera? Harman Kardon ma fajne amplitunery kina za 350-500zł, ale modeli jest kilkanaście i nie wiem, który zagra najlepiej w stereo. Skoro za 250 da się kupić w miarę dobry amp stereo, to może za 400 da się amplituner kina z równożednym stereo? Czy się mylę?

Co myślicie o takich sprzętach jak Harman Kardon AVR 2000, AVR 41, AVR 51.

• #2 31 Paź 2012 11:23
    wkret
    Poziom 20  

Amplitunery kina domowego nie nadaja sie do odsluchu stereo .Najlepiej zaopatrzyc sie w jakis starszy model z lat 70 lub 80 i nawet moze byc analogowy taki ze starej produkcji .One posiadaje wzmacniacze ktore przepieknie brzmia .

• #3 31 Paź 2012 11:44
    adamlen
    Poziom 10  

Nie musi być amplituner kina, jednak one mają wejście cyfrowe, dlatego zwróciłem na nie uwagę. Mam w laptopie takie wyjście. Sprzęty vintage z pewnością są najlepsze do odsłuchu stereo, ale na co dzień ważny jest również pilot i cyfrowe radio. Na przyszłość mam plan o kupnie takiego analogowego amplitunera, jako drugi zestaw. Na tą chwilę musi być to uniwersalny zestaw z maksymalnym naciskiem właśnie na stereo. Najlepiej było by posłuchać, ale nie mam takiej możliwości. Dlatego cenne były by dla mnie opinie, że amplituner X od amplitunera Y jest lepszy w tym i w tym. Daje mi to jakieś rozeznanie.

• #4 02 Lis 2012 15:10
    adamlen
    Poziom 10  

Spotkał się ktoś z takimi amplitunerami i może coś o nich powiedzieć:

KENWOOD KRF-V7771D
    Harman/Kardon AVR2000
    YAMAHA RX-V620RDS
    PHILIPS DFR 1600

Ten Philips ma wbudowane dvd/cd i toroidalny transformator w środku, może jest ciekawy?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME