Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ jaki splitter na 7 tunerów

31 Paź 2012 11:04 4230 14
  • Poziom 8  
    Witam,

Chcę rozdzielić sygnał cyfry na 7 tunerów w obrębie jednego domu. Cały dzień czytałem o splitterach i sharingu ale czym więcej czytam tym mniej wiem. Czy ktoś z użytkowników uruchamiał podobną instalację ?

Wszystkie tunery maja być HD. Myślałem też o opticumach i połączeniu w sieci ale nigdzie nie znalazłem informacji czy będzie to dobrze współdziałało ze sobą. Najważniesze żeby wszystko chodziło w miarę stabilnie. Napewno nie będzie jednocześnie oglądana telewizja na 7 tunerach - myślę, że maksymalnie 5 będzie chodzić na raz.

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Masz już te dekodery?
    Pytam, bo jeśli ich nie masz to można pomyśleć o dekoderach na linuxie, do podziału potrzebny LAN albo Wi-Fi...
    Ewentualnie multiroom i dwa odrębne układy spliterów klasycznych...
  • Poziom 8  
    Nie mam jeszcze dekoderów. Myślę nad tym co wybrać. Czytałem o tych na linuxie dreambox lub VU+ ale przy nich jest dużo roboty żeby to dobrze działało a pozatym nie chcę się pakować w tak duże koszty. Z tym multiroomem nie byłby zły pomysł gdyby nie to, że trzeba ładować tą kartę. Napewno nie będzie tak, żeby chodziło więcej niż 4 tunery na raz więc planuję kupić splitter na którym będzie to dobrze działać i który będzie obsługiwał maksymalnie 6 lub 7 tunerów.

Wiem, że nie ma systemów bez problemów ale są napewno takie które mają ich mniej i coś takiego by mnie interesowało.

Znalazłem narazie greeneightsystem przewodowy na 8 tunerów, bigII i blueline na 6. Tylko który wybrać i jakie tunery do niego dokupić?

• Poziom 30  
    Proponuję zrób to na tunerach Fergusona po Lanie. Bez żadnych spliterów i tego typu wynalazków.

W prostszej wersji jeden tuner jest serwerem i dzieli c+ jak chcesz na pozostałe tunery.
    Nie ma problemów z działaniem i lepsze niż greena, które działają jak chcą.

Sam mam Greena i serwer 600, ale ale ale... ;)
  • Poziom 8  
    Pisząc o ładowaniu miałem na myśli to, że co 6 godzin trzeba karte od multiroom-u aktywować. Na jakich tunerach działa Ci ten blueline kolego ?
  • Poziom 12  
    mariuszl napisał:
    Proponuję zrób to na tunerach Fergusona po Lanie. Bez żadnych spliterów i tego typu wynalazków.

W prostszej wersji jeden tuner jest serwerem i dzieli c+ jak chcesz na pozostałe tunery.
    Nie ma problemów z działaniem i lepsze niż greena, które działają jak chcą.

Sam mam Greena i serwer 600, ale ale ale... ;)

Taa, a Ariva jako serwer zapycha się po 24h przy 7 klientach.

Wracając do pytania:
    Spliterami masz mniej bawienia się - tylko pamiętaj zanim kupisz spliter czy tunery - sprawdz czy ze sobą współgrają - bo ostatnio jest z tym problem...
    tak samo jeżeli chodzi o providera twojej telewizji satelitarnej (polsat/cyfra/nka)

Jeżeli chcesz to zrobić używając 1 tunera jako serwer, pozostaje ci kupno dobrego tunera na linuxie pod serwer - tunery pod odbiór już nie musiałyby być na linuxie.
    Arivę odradzam jako serwer... na ich procesorze to co najwyżej w tanki mógłbyś zagrać a nie rozdzielicz klucze na 7 innych tunerów. nowa ariva by przy tym zdechła od razu. Natomiast pod odbiór - powinieneś być zadowolony
    pozdrawiam

• Poziom 30  
    Przy małym podziale Ariva działa jako serwer a jeśli ktoś chce na 7 klientów lub więcej to się zakłada urządzenie sieciowe i żaden tuner nie jest serwerem i to działa.

A spliter może nie potrzebuje dużo ustawiania, ale później jest różnie! zwieszać się będzie co chwila.

co do Tunerów Ariva to przypominam, iż producent ma więcej niż tylko jeden model...

Niech kolega poda jaki model się tak zatka przy podziale na 7 klientów???
  • Poziom 12  
    mariuszl napisał:
    Przy małym podziale Ariva działa jako serwer a jeśli ktoś chce na 7 klientów lub więcej to się zakłada urządzenie sieciowe i żaden tuner nie jest serwerem i to działa.

A spliter może nie potrzebuje dużo ustawiania, ale później jest różnie! zwieszać się będzie co chwila.

co do Tunerów Ariva to przypominam, iż producent ma więcej niż tylko jeden model...

Niech kolega poda jaki model się tak zatka przy podziale na 7 klientów???

Każdy tuner Fergussona
    Żaden tuner tej firmy nie uciągnie ci więcej niż 5 klientów i to z biedą
    co to jest "urządzenie sieciowe"? nie słyszałem żeby było jakieś "urządzenie sieciowe" które będzie pracowało jako co? wirtualna karta dostępu?
  • Poziom 11  
    Urządzeniem sieciowym może być komputer podłączony do sieci Lan na którym wgrane jest oprogramowanie do sharingu, poczytaj trochę o oprogramowaniu oscam Kiedyś czytałem że z d-linka (router) da się zrobić serwer cyfry ale nie pamiętam dokładnie jak to szło. Jeśli chodzi o serwer to ilość tunerów nie ma zbyt większego znaczenia bo można się posiłkować innymi serwerami w celu wzmocnienia. Proceder taki nie będzie jednak trwał zbyt długo ponieważ z tego co wiem cyfra ma wprowadzić modyfikację, że karta będzie wysyłała ecmy tylko 4 razy więc skończy się dzielenie na 8 odbiorników.
  • Poziom 12  
    wgranie ddwrt do routera zalatwia ci częśc sprawy - musisz i tak miec gdzies czytnik tej karty - swoją wiedzę opierasz o "czytanie gdzieś", a ja o doświadczenie z arivami i innymi tunerami. Oscam albo server na arivie brzmi jak druga Irlandia w Polsce. Na tym zakoncze temat bo odbiegamy troszke od tresci.
  • Poziom 8  
    Kupiłem narazie dwie arivy 102e i uruchomiłem w nich multiroom ( połączone są w sieci) przy dwóch tunerach wszystko działa ładnie. Ale niedługo będę dokładał kolejne tunery. Jaki tuner na linuxie polecacie na serwer ?
    Ewentualnie jeśli jedna ariva może obsługiwać jako serwer 2 lub 3 inne tunery mogę dokupić kartę do multiroom i zrobić dwa oddzielne serwery. Czy karta od multiroom-u też może być dzielona jak główna karta ?