Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atemaga32 - Jak sterować wewnętrznym eepromem równolegle

31 Oct 2012 11:04 948 4
  • Level 18  
    Witam, potrzebuję w pewnym układzie użyć zaprogramowanej kości eeprom ( koniecznie równoległej ) ok. 65 tys możliwych adresów. Szyna adresowa 14 bitowa. szyna danych 8 bitowa. Mam jednak na stanie programator tylko do procesorów AVR. Z pamięcią szeregową bym sobie jakoś jeszcze poradził ale równoległa - nie ma szans. Chciałbym więc użyć pamięci eeprom która w nim siedzi + prosty programik który zasymuluje prawidłowe jej działanie. Pamięć ma działać tylko w konfiguracji odczytu. Do odczytu z pamięci chciałbym użyć czegoś w stylu

while(true){
    eeprom_read(adrres,dana);
    }

pytanie tylko jak zrobić by z pinów mikro kontrolera złożyć adres 14 bitowy (równolegle) i daną rozłożyć też na piny 8 (bitów).
  • TespolTespol
  • Level 24  
    Jaki to typ pamięci (symbol)?
  • TespolTespol
  • Level 18  
    Pamięć w urządzeniu jest taka:
    Atemaga32 - Jak sterować wewnętrznym eepromem równolegle
    Nie mam czym jej niestety zaprogramować bo jest równoległa (musi taka być bo urządzenie w którym siedzi obsługuje tylko takie) i z takimi cudami jest straszenie ciężko. Zauważyłem teraz jednak że atmega ma 1 kb pamięci eeprom a ta 8 kb. Więc z pomysłem o którym pisałem wcześniej jest kicha. Kombinuje teraz aby przy pomocy atmegi + lini Chttps://obrazki.elektroda.pl/OM (RS 232) w PC zapisać tego eeproma.
  • Level 24  
    To jest EPROM. zainteresuj się tematem "emulator pamięci EPROM", kiedyś używano tego do uruchamiania systemów mikroprocesorowych z zewnętrznymi pamięciami programu. Taki emulator zbudowany był z statycznej pamięci RAM która zapisywana była z PC (np przez LPT), i miał złącze (na taśmie) do wpinania w miejsce EPROMa.
    Ewentualnie jestem w stanie zaprogramować dla Ciebie taki EPROM (w takim razie proszę o kontakt na priv.).

• Level 30  
    Między tym EPROMem a AVR jest potężna przepaść techniczna ;) przede wszystkim to się programuje wysokim napięciem (tzn. 12,5V albo coś koło) a kasuje się w naświetlarce ultrafioletowej. Musisz mieć specjalny programator, np. Seprog albo inny tego typu zabytek. Jeżeli chodzi o zaprogramowanie jednej sztuki to szkoda czasu, lepiej poszukaj kogoś na forum albo w Twojej okolicy, kto taki programator może mieć.