Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony 3900R z głowicą TUX-02

mundzio1 31 Sty 2005 19:22 2046 6
  • #1 31 Sty 2005 19:22
    mundzio1
    Poziom 10  

W naprawianym przeze mnie odbiorniku okresowo zanika sygnał dla FM (słychać jedynie bardzo cichy dźwięk). Przelutowałem wszystkie bardziej podejrzane miejsca w głowicy, łącznie z procesorem bez rezultatu a włąściwie jeszcze gorzej - częściej przerywa. Lokalizacja termiczna nie dała rezultatu. Przypuszczalnie uszkodzenie tkwi w okolicy procesora lub nawet sam procesor. Napięcie stałe w chwili zaniku sygnału na filtrze 10,7 wzrasta ok. 1V. Sterowanie głowicy prawidłowe -sygnał AGC w chwili zanikania sygnału spada do zera, tak samo jak przy wyjęciu anteny. Może któryś z kolegów ma schemat głowicy TUX-02 lub spotkał się z podobnym uszkodzeniem?

0 6
  • #2 01 Lut 2005 09:39
    atom2005
    Poziom 10  

Drobne sprostowanie. Głowica w tym radioodtwarzaczu to TUX-020 a nie TUX-02 jak napisał mundzio1.

Pozdrawiam.

0
  • #3 01 Lut 2005 10:58
    marsens
    Poziom 22  

jeśli chodzi o TUX-020 to takie objawy są gdy jest uwalony procek w tunerze tylko wymiana tunera bardzo częsta usterka ale trochę mnie niepokoi model radia jakoś go nie kojarzę ale jeśli tam faktycznie jest TUX-020 to będzie to jego wina

0
  • #4 01 Lut 2005 19:11
    c280
    Poziom 27  

pewnie chodzi o cdx3900r i głowice padają w tych modelach (i innych z tą głowicą )na morgi.próbowałem programować pamięć tą która tam jest ale zonk.

0
  • #5 02 Lut 2005 00:07
    djlj24
    Spec od car audio

Próba zmrażaczem często rozwiewa wątpliwości.

0
  • #6 02 Lut 2005 08:40
    atom2005
    Poziom 10  

Mundzio1, który próbuje naprawić mój radioodtwarzacz (SONY CDX-3900R) i ja zmrażaliśmy procka w głowicy, ale nie następowały żadne zmiany, ani poprawa ani pogorszenie. Czy świadczyłoby to jednak, że to nie procesor? Czy zmarażanie powinno pobudzić go do prawidłowego działania? Jakie są typowe objawy uszkodzonego procesora w tej głowicy? Tuner przestaje całkowicie działać, czy zachowuje się tak jak mój, raz działa a raz nie? Jeśli całkowicie to może jest jeszcze szansa na jego naprawę, bo może to nie procesor. Jeśli ktoś posiada schemat głowicy TUX-020, to jestem zainteresowany (ze względu na koszty wymiana całej głowicy na nową traci sens, przy obecnych cenach radioodtwarzaczy).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

0
  • #7 02 Lut 2005 10:14
    marsens
    Poziom 22  

często się poprawiało przy mrożeniu ale nie zawsze różnie się uszkadzały ale w większości raz chodził a raz nie także wychodzi że do wymiany głowica FM

0