Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płomień w junkersie zgasł

m.bydziel 31 Oct 2012 11:10 3144 6
    m.bydziel
    Level 9  
    Witam! Około godziny temu, kiedy myłam naczynia, zgasł płomień w junkersie. Chciałam zakręcić dopływ gazu, aż zjawi się ktoś kompetentny, ale niestety nie mam siły, żeby przekręcić dźwigienkę. W życiu nie miałam styczności z takim urządzeniem. Czy jest możliwość, że to wybuchnie, kiedy spróbuję podpalić płomień zapałką?

Bardzo proszę o pomoc, co mam z tym zrobić, bo boje się, że gaz ulatnia się od godziny i że może stać się coś złego.

Z góry dziękuję!
    FastProject
    Level 28  
    najlepiej zamknąć zawór gazu i czekać na specjaliste!
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Spokojnie. Gaz był by wyczuwalny, jeśli by się ulatniał. Dla pewności- wietrzenie. dobrze by było zamknąć ten zawór. Jeśli sama nie masz siły, to poproś może jakiegoś sąsiada. Zasadniczo podgrzewacze posiadają zabezpieczenia antywypływowe ale ty nie podałaś nam modelu. Nie mamy więc możliwości określenia, czy ten posiadany przez ciebie jest w takowe wyposażony. Na 90% -tak.
    m.bydziel
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedzi. Niestety, sąsiad, krzepki facet, też nie dał rady zaworowi.

Jest to Termet Termaq, nienowy, z dwoma pokrętłami, wygląda mniej więcej tak:

http://st-lento.pl/adpics/original/09_2012/26/5062dddf0385f3ecb1beb3d11.jpg

tylko przy lewym pokrętle są inne znaczki - płomień, po drodze gwiazdka, na końcu kropka, a przy logo TERMET nie ma tej kropki po lewej stronie. Niestety tylko tyle wiem o tym modelu...
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ok. Spokojnie. Ten model posiada w szeregu zabezpieczenie antywypływowe. Wołaj serwisanta. A zawór odcinający do wymiany.
    m.bydziel
    Level 9  
    Dzieki! Żyję, junkers też dziala!