Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant vuw240 3-3 PL - Powolny spadek ciśnienia

31 Paź 2012 15:28 8361 12
  • Poziom 2  
    Witam. Od jakiegoś czasu miałem problem z kodem błędu F-28. Wezwałem serwisanta, który wymienił elektrody jonizacyjne, dopełnił przy okazji azot w naczyniu wzbiorczym i pojechał. Po wymianie elektrod o błędzie F-28 juz zapomniałem piec śmiga, z tym że ok 5 godzin po odjeździe serwisanta zauważylem spadek ciśnienia do 0,1 bar w kotle, dopełniłem więc, odpowietrzylem grzejniki, sprawdziłem instalacje, wycieków nie widzę. Zawiadomilem o tym serwisanta, który stwierdził, że gumowa uszczelka w naczyniu wzbiorczym nie trzyma i że trzeba je wymienić. Po tym mialo już ciśnienie być ustabilizowane. Naczynie wymienione, serwisant pojechał, wstaje rano a tu na wyświetlaczu F-22 i 0,0 bar. Dopełniłem więc wodę, przychodzę za ok 8 godzin a na wyświetlaczu F-75. Piec ma np 1,1 bar i jak odkręcam wodę ciepłą, to zauważam na wyświetlaczu wzrost ciśnienia do 1,4 bar. Czy to ma znaczenie?
    Pomóżcie mi proszę bo ten piec rujnuje moje nerwy i budżet :|
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak mi się wydaje, że bez wymiany tego naczynia przeponowego się nie obejdzie.
  • Poziom 16  
    Don28 napisał:
    Piec ma np 1,1 bar i jak odkręcam wodę ciepłą, to zauważam na wyświetlaczu wzrost ciśnienia do 1,4 bar. Czy to ma znaczenie?

1,4 jest jak najbardziej prawidłowe

Pytanie czy przed założeniem nowego naczynia , sprawdził i skorygował ciśnienie wstępne w naczyniu ...

Producent naczyń zaleca ciśnienie wstępne ( azotu ) nie mniejsze niż 1bar

Ciśnienie wody w instalacji na zimnym kotle powinno być wtedy nie mniejsze niż 1,3 bara

a nawet powinno się rozgrzać instalację do temp maksymalnej i wtedy jeśli jest mniej to

dopełnić ciśnienie wody w instalacji do 2 bar

Naczynie wtedy powinno ładnie pracować ...
  • Poziom 2  
    Z tego co widziałem to wyciągnął nowe naczynie z opakowania, zamontował z tyłu za piecem i dopiero po montażu sprawdził. Ale jak w tej całej sytuacji wytłumaczyć błąd F-75 ? Elektronika wariuje? Jak dopełnię wody to żadne błędy mi nie wyskakują dopiero po paru godzinach jak ciśnienie spadnie do 0,0 bar wyskakuję F-75 i F-22.
    Czy źle wyregulowane ciśnienie w naczyniu może spowodować spadek ciśnienia do 0,0 bara? Co się dzieje z wodą ? Już z 8 razy dopełniałem wodę na kotle.

Dodano po 10 [minuty]:

Błąd F-75 w książeczce serwisowej znaczy: Uszkodzenie czujnika ciśnienia wody i/lub pompy, brak impulsu ciśnienia przy starcie pompy. Czy Możliwe jest to, że czujnik ciśnienia rzeczywiście padł i przez to piec nie wykrywa prawidłowego ciśnienia w instalacji i sygnalizuje to błędem F-22 - tj. brak wody? Wydaje mi się to rozsądne rozumowanie. Jeśli tak jest to dlaczego błąd F-75 pojawił się dopiero 2 dni po zauważeniu przeze mnie niby "spadków ciśnienia"?
  • Poziom 16  
    Moim skromnym zdaniem ...

Jeśli po raz kolejny ... tj już 8 raz ciśnienie spada do zera to gdzieś ta woda musi wychodzić ! Nie ma chyba jakiegoś cudu ?

Aż tak zapowietrzony układ chyba by nie był ?

Z naczyniem tak jak pisałem , jeśli tego nie zrobił to duży błąd.

Naczynie sprawdzamy i/lub nabijamy tylko bez wody w układzie.

Kocioł zachowuje się poprawnie i wskazuje brak ciśnienia !
  • Poziom 2  
    Wszytko ok. Piec mam 6 lat. Do tej pory trzymał ciśnienie idealnie. Problemy zaczęły się dokładnie po wizycie serwisanta, który dopełnił naczynie po wymianie elektrod jonizacyjnych. Myślę, że spadek ma ścisły związek z ingerencją serwisanta w naczynie. Ale zanim poruszę z nim ten temat muszę się upewnić.
  • Poziom 16  
    Zdarza się czasem , że po nabiciu starego naczynia ono się psuje ...
  • Poziom 2  
    Szukałem na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Jaka w stosunku do ciśnienia instalacji c.o. - woda jeszcze niepodgrzana, powinna być wartość ciśnienia w naczyniu wzbiorczym?
  • Poziom 16  
    Nie wiem czy znajdziesz taką informację.
    Jeśli już chcesz sprawdzać bez spuszczania wody to tylko tyle czy jest tam jakiekolwiek powietrze. Może tam pojawić się woda ale wtedy naczynie do wymiany lub wymiana membrany jeśli jest w nim taka możliwość.
  • Poziom 12  
    Vaillant plus
    Mam kocioł kilka lat do tej pory było ok.
    Mam problem z uzupełnieniem wody w układzie c.o. A mianowice otwieram zawór uzupełniający i nic ciśnienie się niezwiększań sprawdziłem filtr itp.
    Manometr wskazuje poniżej 0,5 bara, ale kocioł pracuje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przy 0,5 bara kocioł będzie pracował. A może sam zawór serwisowy jest uszkodzony? Miałem kiedyś taki przypadek- pokrętło się obracało a zawór w środku nie.
  • Poziom 12  
    to raczej nie to
    zastanawiam się nad zrobienie próby szczelności pompą , ale tu jest kłopot mam tylko zaór orgnlalny zasilaniu ale nie na powrocie .jak ominąć naczynie?

Proszę poprawić błędy pisowni
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
  • Poziom 32  
    Ściągnij pokrętło plastikowe i rusz zawór kluczykiem.