Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sterownik do ogrzewania podłogowego?

31 Paź 2012 17:54 13461 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Jako że nadeszła jesień czas podłączyć ogrzewanie podłogowe. Mam proste pytanie, który kabelek gdzie podłączyć do sterownika? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Sterownik Devireg 535 ELKO, mata również devireg. Jak podłączyć sterownik do ogrzewania podłogowego? Jak podłączyć sterownik do ogrzewania podłogowego? Jak podłączyć sterownik do ogrzewania podłogowego?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tak według fotek to te przewody owinięte taśmą to zasilanie z rozdzielni a ten gruby czarny przewód z czarnym niebieskim i goła linka to przewód grzejny ale gdzie jest czujnik temperatury maty ?
    Na sterowniku masz zaciski:
    N i L tam podłączasz zasilanie niebieski i brązowy te zakończone zielona taśmą.
    L podłączasz brązowy a do N niebieski.
    N LOAD podpinasz niebieski od maty ( z tego grubego czarnego co wychodzi )
    L LOAD podpinasz czarny od maty.
    Gołą linkę od maty podpinasz z przewodem ochronnym żółto-zielonym
    Ale brakuje przewodów od czujnika temperatury by móc podpiąć je do NTC. Bez regulacji temperatury maty ją uszkodzisz !

• Poziom 26  
    Witam. Zawołaj Kolego elektryka z miernikiem celem określenia przewodów.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Kolega zdzisiek1979 radzi dobrze, ale z małym wyjątkiem. Ten termostat ma wbudowany czujnik temperatury powietrza, należy tylko włączyć tę funkcję. Domyślnie jest załączony do współpracy z czujnikiem temperatury podłogi. To by było na tyle.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Zwłaszcza koledze zdzisiek1979 za bardzo precyzyjny i szczegółowy opis podłączenia.
    Ogrzewanie było montowane w Kwietniu i o ile dobrze pamiętam jeden czujnik był zamontowany pod podłogą a od maty odchodził tylko jeden kabel (widoczny na zdjęciu).

qadam12,
    Elektryk ma przyjść sprawdzać instalacje w budynku za tydzień - z resztą on montował całą instalację w domu - podpytam go i upewnię się.

andrefff,
    Dziękuję za informację, bo już zacząłem się martwić, że gdzieś pod płytkami zaginał ten czujnik...ale faktycznie był chyba tylko jeden przewód od maty i czujnik pod podłogą jak wspominałem.

Dziękuję wszystkim!
  • Poziom 2  
    Witam,

Podłączyłem wszystko tak jak kolega zdzisiek1979 mi doradził. Po włączeniu wyświetla się migające E6.

Mata grzejna DEVI Devimat DTIF-200 87W 0,5m2 dł.0,9m
    producent: DEVI Nr. kat.: 83020735

Czy ktoś się orientuje czy z tej maty wychodzi tylko jeden przewód z dwiema żyłami: czarną i niebieską oraz gołą linką? Czy jeszcze był kabel od czujnika który gdzieś mi przepadł za płytkami...?

Czy ten error to kwestia odpowiedniego zaprogramowania po włączeniu czy jednak trzeba coś jeszcze zmienić przy podłączeniu?

Mam jeszcze problem z odczepieniem osłonki z przodu sterownika - czy tam są jakieś zapadki które trzeba odpowiednio podważyć? Nie chciałbym uszkodzić tego, a chciałbym zamontować to wkręcając w puszkę. A do tego jak sądzę trzeba zdjąć przednią część plastikową.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    E 6 to przerwa w obwodzie czujnika temperatury podłogi. Otwieranie jest opisane w instrukcji, nie posiadasz? A kabel od czujnika, gdzieś Ci przepadł, albo go znajdziesz, albo przestaw na mierzenie temperatury powietrza.
  • Poziom 2  
    Dzięki andrefff,

Instrukcję mam, właśnie ją przejrzałem jeszcze raz. Twoje słowa klucze naprowadziły mnie na odpowiednie miejsce w instrukcji. Udało się zdjąć obudowę i przełączyć na czujnik powietrza. Działa! Dzięki jeszcze raz!

O kabel od czujnika zapytam mojego wykonawcę jak się kiedyś z nim zobaczę - może będzie pamiętał. A jak będzie w okolicy to poproszę o poszukanie tego kabla.

Pozdrawiam serdecznie!