Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temat projektu z użyciem CPLD, FPGA

31 Paź 2012 18:31 1596 1
  • Poziom 12  
    Witam
    Na wstępie chciałem przeprosić, jeśli swój temat umieściłem w złym dziale, miałem dylemat, a jestem nowy i jeszcze dobrze nie czuję tego forum.

Wracając do sedna sprawy, studiuję AiR i w tym semestrze muszę wykonać jakiś projekt z użyciem FPGA i/lub CPLD w języku VHDL, a jako, że nie mam o tym pojęcia to ciężko mi się na coś zdecydować. Z nazwy zainteresowały mnie takie tematy jak: automatyczny dozownik leków, wyświetlacz na drzwi, telemetria wybranych parametrów fizjologicznych + bluetooth, cyfrowy model neuronu i zdalny nadzór temperatury sieci elektrycznych - z wave, zamek szyfrowy. Prosiłbym doświadczonych kolegów o pomoc w wyborze któregoś z tych. Żeby było ciekawie i żebym wyrobił się do stycznia, proszę o opinię w sprawie z-wave'a i bluetooth'a, w sensie, czy próbować z tym, czy to już będzie za dużo? Chciałbym się jak najwięcej nauczyć, ale boję się, że albo wezmę coś nudnego, albo poprzeczkę zawieszę zbyt wysoko. Ewentualnie jeżeli ktoś ma inne pomysły/tematy to również bardzo proszę pisać. Z góry dziękuję tym, którzy przebrnęli przez ten tekst.
    Pozdrawiam.
  • PCBway

• Poziom 30  
    Ja bym wziął zamek szyfrowy. Dane wklepane z klawiatury przesuwasz w rejestrze przesuwającym szeregowo-równoległym (coś a la 74595) a to co wychodzi z rejestru, porównujesz z rejestrem przechowującym klucz. Jeżeli oba rejestry są identyczne to dajesz sygnał na wyjście i drzwi się otwierają. Proste i da się ogarnąć bez większych problemów.

Jak chcesz zaawansować projekt, to zamiast pojedynczych przycisków możesz dać klawiaturę matrycową, jakiś wyświetlacz, sygnalizację błędów, zmienianie hasła albo coś jeszcze.