Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

diora ws504 - brak podświetlenia i nie działają przyciski

31 Paź 2012 19:15 1284 6
  • Poziom 9  
    Witam, znalazłem podobny temat ale tam rozwiązaniem były bezpieczniki które u mnie są dobre.A więc przedstawię swój problem,w moim wzmacniaczu diora ws504 nie działają przyciski i podświetlenie, poza tym wzmacniacz działa jest dźwięk działają pokrętła,najdziwniejsze jest to że np rano jak go włączę, działa podświetlenie i przyciski i może grać cały dzień i nic się nie dzieje,ale po ponownym wł/wył przestają działać ale to też różnie bywa.Jak przestaną działać to już na dłuższy czas. Przejrzałem już pod kątem zimnych lutów, ale nic nie znalazłem.Doradźcie od czego zacząć.
  • Poziom 19  
    Wzmacniacz ten posiada dużo połączeń typu "wtyk-gniazdo" na płytkach , a więc w pierwszej kolejności zacznij od ich sprawdzenia i przeczyszczenia , każdą wtyczkę z osobna można wyjąć i wsadzić ponownie w celu poprawienia kontaktu. Pomiar napięć po stronie wtórnej zasilacza jak kolega wyżej podpowiada .Sprawdź czy w okolicach przełączników elektronicznych nie ma zimnych lutów , podejżane punkty poprawić lutowaniem. Sprawdz też same przełączniki, kondensator filtrujący w zasilaczu, jego zła praca znacznie wpływa na elektronikę. Sprawdź kondensatory w okolicy procesora.
  • Spec od sprzętu Unitra
    midi.smf Może wszystko sprawdzić, ale zacząć trzeba od podstaw. Czyli od 5V. Było już o tym setki razy na tym forum.
  • Poziom 9  
    Witam, napięcia z transformatora są zgodne z tabliczką umieszczoną na nim,a zmnych lutów nie widac, były wcześniej ale przed opisaniem problemu były poprawione, dziś pojawił sie nowy problem, zaczeło odcinać wzmacniacz przy próbie wzmocnienia głośności, pokrętła basu i sopranu zaczeły jakby odwrotnie działać, im bardziej na plus tym mniejszy bas wogóle mam wrażenie jakby ciszej zaczął grać,powiedzcie czy jest sens oddać go do naprawy czy już bedzie sie wszystko sypało po kolei,bo niewiem czy nie lepiej byłoby wymienić na jakiś amplituner technicsa??
  • Spec od sprzętu Unitra
    mariuszek97 napisał:
    napięcia z transformatora są zgodne z tabliczką umieszczoną na nim,
    Te z transformatora są akurat mniej ważne.
    mariuszek97 napisał:
    czy jest sens oddać go do naprawy czy już bedzie sie wszystko sypało po kolei,
    Jest sens. Ale do prawdziwego fachowca...
  • Poziom 9  
    Oddałem sprzęt do naprawy, zobaczymy co wyjdzie.