Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki GPZ 500S - Brak ładowania

daniel1302 31 Oct 2012 20:14 2016 1
 • #1
  daniel1302
  Level 11  
  Witam, mam problem z ładowaniem w swoim GPZ 500S z 1989 roku.
  Mam z nim ostatnio same problemy. Z ładowaniem miałem już problem ale oddałem do elektryka, który tak zpartaczył sprawę, że w sumie wydałem 200 zł. Kazał 130 zł dla siebie i jeszcze nie powiedział co naprawił("Jest zrobione i będzie chodziło"). Oraz ładowało mi prawie 15.3V, po pewnym czasie(1000km wybuchł mi akumulator) za 75zł.

  Oryginalny schemat: http://programista.tk/inst.jpg
  A jako, a jako, że wcześniej światła raz działały raz nie działały(nie mam pojęcia dlaczego) postanowiłem je przerobić. Światła zamontowałem następująco:
  Odciąłem kable niebieski i niebiesko żółty od "Dimmer Switch" podpinając na żółto-niebieski 12V. i z tyłu od czerwonego światła czerwony kabel i też podłączając 12V.
  Schemat zmian(zaznaczone na czarno): http://programista.tk/schemat1.jpg  Zrobiłem następujący układ który sam będzie włączał światła:
  http://programista.tk/light.jpg
  Układ ten jest banalnie prosty i po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu startera zapala światła które działają świetnie. I jeśli motocykl zgaśnie to przy zapalaniu światła gasną(przy naciśnięciu startera) i zapalają się po puszczeniu. Światła gasną po wyłączeniu stacyjki.

  Jednak martwi mnie problem ładowania bo teraz nie ma go wcale, czy może to być związane z moimi zmianami w instalacji? nic więcej nie było ruszane(poza spartaczoną robotą elektryka). Jutro jeszcze sprawdzę napięcie na alternatorze. w Internecie wyczytałem, że powinno wynosić ~10V między fazami na 50% obrotów przy odłączonym regulatorze. Czy mogę tak sprawdzić?

  Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 • #2
  daniel1302
  Level 11  
  Rozwiązałem problem, rozpadło się koło magnesowe.