Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips HWCT8200T - Połączenie z Opticum HD N1

bokuden 01 Lis 2012 08:03 1524 8
  • #1 01 Lis 2012 08:03
    bokuden
    Poziom 15  

Witam
    Czy ktoś próbował podłączyć tuner STB Opticum HD N1 z monitorem LCD Philips HWCT8200T kablem HDMI-DVI?Monitor ma max rozdzielczość 1680x1050,60Hz,tuner
    ma również wyjście 60Hz.Być może to tylko problem niewłaściwego kabla,monitor po podłączeniu pozostaje czarny.Próbowałem na wszystkich dostęonych rozdzielczościach tunera,na żadnej nie mam obrazu
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 02 Lis 2012 15:33
    anmedia
    Poziom 39  

Dobrze by bylo gdybys podal gdzie mozna znalezc info o tym TV, bo nigdzie nawet na stronie philipsa (europa) nie ma ani slowa.
    Prawdopodobnie ten TV nie ma modulu HDCP stad problem z konfiguracja. Przy przejsciowce DVI-HDMI powinno zadzialac.

0
  • #4 02 Lis 2012 16:25
    anmedia
    Poziom 39  

Teoretycznie nie, jesli podlaczysz komputer - bedzie dzialac. Jesli podlaczysz dekoder z HDCP to juz nie. Sprawdz czy tuner obsluguje HDCP poprzez HDMI. Ten tv ktory podales link do instrukcji na pewno nie oblsuguje HDCP a wiec o polaczeniu cyfrowym mozesz zapomniec!

0
  • #5 02 Lis 2012 19:25
    bokuden
    Poziom 15  

Witam
    Monitor wg manuala obsługuje hdcp:
    tuner wg instrukcji ma zabezpieczenie hdcp do hdmi w wersji z kluczami hdcp
    ale napisane jest,że ma zabezpieczenie,a nie obsługuje
    Pozdrawiam

0
  • #6 02 Lis 2012 23:17
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego, nie wiem skad wzioles te info, bo nalezy trzymac sie swojej wersji TV a nie szukac podobienst w innych. Skoro Twoj TV obsluguje 1680x1050 to logiczne jest ze nie obsluguje 1920x1080 czyli fullHD. Kolejna sprawda dane ktore podajesz sa do TV a nie monitora. A jesli Twoj monitor jest telewizorem to model 200cw8FB moze miec jedynie matryce te sama ale funkcjonalnosc zupelnie inna.
    Samo HDCP to nie zalezy od tunera, a jedynie jest to modul wylacznie "podpiety" pod gniazda HDMI.
    Model ktory podales faktycznie obsluguje HDCP ale skoro jest to model podobny do Twojego wcale nie musi oznaczac ze go ma.

Mozesz tez sprobowac podlaczyc komputer poprzez gniazdo HDMI i sprawdzic czy zadziala. Samo wykrycie przez karte to nie sukces. Musi sie pojawic obraz i maksymalna rozdzielczosc jako mozesz podac masz w instrukcji na stronie 36.

Jesli po popieciu komputera obraz sie nie pokaze to masz do wyboru:
    1. uszkodzony kabel HDMI,
    2. uszkodzone gniazdo w monitorze,
    3. uszkodzony/brak modul HDCP.

0
  • #7 03 Lis 2012 01:40
    bokuden
    Poziom 15  

Witam
    Mój monitor nie jest telewizorem,to typowy monitor LCD,wyposażony w gniazdo d-sub i dvi.Na naklejce z tyłu jest napisane,że to model HWCT8200T,a taki manual do niego znalazłem,dokładnie taki jak ten z załącznika.
    Poszukam laptopa z wyjściem hdmi i spróbuje odpalić z niego monitor,jeśli pójdzie,to wskazywać to będzie na sprawny kabel i gniazdo dvi w monitorze,jeśli nie to oznaczać będzie brak obsługi hdcp?
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #8 03 Lis 2012 01:44
    anmedia
    Poziom 39  

bokuden napisał:
    wskazywać to będzie na sprawny kabel i gniazdo dvi w monitorze,jeśli nie to oznaczać będzie brak obsługi hdcp?

Dokladnie tak. Lub uszkodzony modul HDCP.

0
  • #9 15 Lis 2012 11:42
    bokuden
    Poziom 15  

Witam
    Wszystko sprawdzone-kabel O.K.,wyjście hdmi z tunera O.K.,pozostaje więc uszkodzenie lub brak modułu hdcp w monitorze.
    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo