Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura podczas instalacji windows xp - tylko polskie znaki

01 Lis 2012 09:23 2682 10
  • Poziom 8  
    Witam
    mam pewien problem, próbuję zainstalować windowsa xp, wszystko jest dobrze, ale gdy instalator dochodzi do momentu wpisania nazwy oraz cd-key'a na klawiaturze mogę wpisywać tylko polskie znaki "ąęół" itp, zmiana klawiatury nic nie wnosi,w biosie klawiatura również nie działa
  • Poziom 43  
    Klawiatura na USB?

Model płyty głównej?
  • Poziom 8  
    klawiatura nie jest na USB
    a płyta to ASUS P5VDC-TVM SE/S
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeżeli nie działają klawiatury PS/2 już w biosie to świadczy to o uszkodzeniu płyty głównej.

Sprawdź zachowanie komputera korzystając z klawiatury USB, wcześniej wykonaj Clear CMOS.
  • Poziom 8  
    udało mi się prawie zainstalować system na klawiaturze pod USB, pod koniec instalacji komputer się zresetował, chciałem naprawić instalację, w konsoli komendą bootcfg /scan okazało się że komenda nie może być zrealizowana, komendą chdsk czy jakąś podobną nie pamiętam już sprawdziłem dyski i pojawił się napis że jest nieodwracalny problem, kolejne próby instalacja zakończyły się fiaskiem, a ponadto instalator przestał wykrywać dysk, podłączyłem go do innego gniazda, nic nie pomogło, macie jakiekolwiek propozycję co teraz ??
  • Poziom 37  
    Witam.
    Sprawdź PC z innym dyskiem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    obecnie sytuacja jest następująca:
    dysk ATA WD800BB-00JHC0 jest wykrywany w BIOSie ale pojawia się błąd "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER"
    dysk SATA WD1600AAJS jest wykrywany w BIOSie ale w instalatorze Windowsa już nie

czy są jakieś sposoby aby spróbować wyjść z tej sytuacji ? lub ewentualnie co najprawdopodobniej trzeba wymienić, wolę się skonsultować niż strzelać na ślepo
  • Poziom 8  
    program ma format .iso wypalić tak na płycie czy rozpakowywać, czy coś, żeby działał poprawnie, po włączeniu komputera ??
  • Poziom 43  
    Np.: Nero -> Nagraj obraz na płytę.
  • Poziom 43  
    Kasek21 napisał:
    Nagraj obraz na płytę.

A dokładniej płytę z tego obrazu :)
    Bo jeszcze gotów nagrać jako plik :)