Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWE 6317/P - odkręcenie koła pasowego bębna

lesar 01 Lis 2012 11:37 4092 7
  • #1 01 Lis 2012 11:37
    lesar
    Poziom 9  

Witam
    Prawdopodobnie otworzył mi się bęben i rozkręcam pralkę, ale zatrzymałem się na kole zamachowym. Odkręciłem trzy śruby TORX przy kole oraz odłączyłem uziemienie, ale nie mogę zdjąć osłony bo jeszcze "coś" trzyma środek. w środku koła nie ma żadnej śruby czy nakrętki, widzę tylko koniec jakieś śruby, nie mam za co chwycić. Wszystkie śruby bocznej pokrywy bębna odkręcone łącznie te ze śrubami od metalowej sztaby balastu. Jak mam odkręcić i zdjąć koło zamachowe?

1 7
  • Pomocny post
    #2 01 Lis 2012 11:56
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Lis 2012 12:04
    lesar
    Poziom 9  

znalazłem pod pralką łeb tej śruby, już wcześniej, ale teraz skojarzyłem, że to od tego. Faktyczne urwana jak nic. Skręcenie nie będzie problemem bo kupię nową śrubę tylko jak teraz to koło zdjąć? Muszę chyba lekko na siłę ciągnąć do siebie, ale boję się o gwint.

2
  • Pomocny post
    #4 01 Lis 2012 12:23
    zhudomel
    Specjalista AGD

lesar napisał:
    Odkręciłem trzy śruby TORX przy kole
    - niepotrzebnie, zakręć z powrotem.
    lesar napisał:
    Muszę chyba lekko na siłę ciągnąć do siebie
    oczywiście, możesz podważyć dwoma większymi wkrętakami naprzeciw siebie albo użyć ściągacza.
    lesar napisał:
    ale boję się o gwint.
    Koło jest wciśnięte na oś na minimalnym stożku, tam nie ma żadnego gwintu.

1
  • #5 01 Lis 2012 13:24
    lesar
    Poziom 9  

Urwana śruba wystaje góra jeden milimetr tak wiec nie ma jak jej złapać, koło pomimo podważania trzyma się na tej śrubie, chybocze się lekko na boki, tak więc na gwincie jednak siedzi, jest zblokowane, zostaje mi tylko rozwiercić śrubę.

0
  • Pomocny post
    #6 01 Lis 2012 14:38
    skryn
    Admin grupy AGD

lesar napisał:
    Urwana śruba wystaje góra jeden milimetr tak wiec nie ma jak jej złapać, koło pomimo podważania trzyma się na tej śrubie, chybocze się lekko na boki, tak więc na gwincie jednak siedzi, jest zblokowane, zostaje mi tylko rozwiercić śrubę.

Koło normalnie zejdzie, skoro śruba jest urwana (brak podkładki, więc nic już nie trzyma koła). Nie kombinuj, tylko na chama ciągnij (podważaj) za koło.
    Druga sprawa, to zerwana śruba. Nic nie wierć, tylko weź fleksa z cienką tarczą do cięcia i zrób nacięcie wzdłuż kikuta śruby i nie przejmuj się o uszkodzenie kawałka osi, bo jej nic nie grozi. Potem porządnym płaskim wkrętakiem wykręcisz kikut śruby.
    Przerobionych przeze mnie kilkanaście takich przypadków w serii AWE... :)

PS. A zamiast kombinować, jak koń pod górę, to przy zablokowanych klapach bębna powinieneś wyjąć grzałkę i dostać się do klap celem ich odblokowania.
    No ale mleko już rozlane... :wink:

0
  • Pomocny post
    #7 01 Lis 2012 15:12
    zhudomel
    Specjalista AGD

lesar napisał:
    chybocze się lekko na boki
    Więc go tak ruszaj i ciągnij aż zejdzie.

0
  • #8 01 Lis 2012 22:10
    lesar
    Poziom 9  

Metoda "na chama" pomogła koło zdjąłem, śruba zupełnie nie trzymała jego, bęben był otwarty, naprawione, pralka pierze. Dzięki za pomoc,

0