Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner cyfrowy zamiast analogowego

baymann9 31 Sty 2005 20:55 1542 9
  • #1 31 Sty 2005 20:55
    baymann9
    Poziom 10  

witam!
    jestem posiadaczem zestawu satelitarnego echostar sr 100 LT z dwoma konwerterami (astra & hotbird)
    mam zamiar sprawic sobie tuner cyfrowy
    czy muszę wymieniać także konwertery?
    czym powinienem się kierować kupując nowy sprzet?
    zaznaczę, że nie jestem szczególnie wymagającym widzem i nie chcę arcydrogiego tunera z najwyższej półki
    czy tunery z hipermarketów sa godne uwagi?

i tak na marginesie- mógłbym prosic o link do spisu darmowych stacji na platformach cyfrowych astra i hot bird?

pozdrawiam!

0 9
  • #2 31 Sty 2005 22:40
    Adam72
    Poziom 14  

Witam. Czy konwertery będą się nadawały zależy od tego jakie są. Do poprawnego odbioru cyfrowego powinny być konwertery pełnopasmowe tzw. Fullbandy. Od sześciu lat praktycznie tylko takie są w sprzedaży, ale to też nie jest regułą że będą poprawnie pracować. Zależy to od ich parametrów i od tego w jakim są stanie. Potrzebny Ci będzie przełącznik sygnału Diseqc na dwa konwertery ponieważ Twój tuner jest dwuwejściowy a wszystkie tunery /za wyjątkiem pewnych modeli Datcoma/ mają jedno wejście sygnału z możliwością podłączenia kilku konwerterów /najczęściej dwóch lub czterech/ za pomocą takiego właśnie przełącznika. Zakup tunera proponowałbym Ci w specjalistycznym sklepie TV-SAT. Zapłacisz troszkę więcej, ale możesz zawsze liczyć na fachową poradę i pomoc w razie problemów ze sprzętem w okresie gwarancji jaki i po gwarancji. Trzeba odwiedzić kilka sklepów, porównać oferty i zapytać się <a co zrobić gdy sprzęt się zepsuje ?> Myślę że to pomoże Ci w wyborze tunera. W hipermarkecie można kupić najwyżej cukier w promocji. Pozdrawiam. O kanałach poczytaj na: www.lyngsat.com

0
  • #3 31 Sty 2005 23:14
    baymann9
    Poziom 10  

konwerter #1 był od razu w zestawie- ma gdzieś 6 lat
    konwerter #2 był dokupywany rok później (myslę że on na pewno bedzie się nadawał)
    jak moge jednak sprawdzić te fullbandy?

0
  • #4 01 Lut 2005 16:35
    klopacinski1
    Poziom 14  

Czecs
    Ostatnio miałem ten sam problem niby full bandy ale i tak niedziałały a innym razem działaja kiedys konwereter 8 Lat i działa super dalej na cyfrowym a teraz 4 lata na anlogu a na cyfowym juz nie działa
    a sa 10,700-11,700 11,700 -12,750 i oscylatory 9750 i 10600 czyli w teori powinny działac a nie działaja

0
  • #6 02 Lut 2005 19:57
    adrena
    Poziom 20  

A może trochę niżej .:spoko:
    Pozdr.

0
  • #7 02 Lut 2005 20:10
    klopacinski1
    Poziom 14  

Zdecydowanie ten nizej 3018 a z tym sobie daj spokój

0
  • #8 02 Lut 2005 20:18
    krolmar
    Poziom 2  

proponuje dobrać jakiegoś fergusona lub używanego pioniera lub pfilipsa. Aktualnie na te dwa ostatnie łatwo jest zmienić soft i możesz oglądać Słoneczko i C+

Dodano po 1 [minuty]:

I zresztą w fergusonie też bez problemu

0
  • #9 03 Lut 2005 16:17
    baymann9
    Poziom 10  

tzn że bede mógł odbierac za darmo c+ itp??

0
  • #10 03 Lut 2005 16:54
    longines
    Poziom 26  

krolmar napisał:
    proponuje dobrać jakiegoś fergusona lub używanego pioniera lub pfilipsa. Aktualnie na te dwa ostatnie łatwo jest zmienić soft i możesz oglądać Słoneczko i C+

Dodano po 1 [minuty]:

I zresztą w fergusonie też bez problemu

Kolega namawia do piractwa? A fe ...

0