
O ile większość ładowarek zachowywała przyzwoitą sprawność wynoszącą od 63 do 80% to różnice w ilości generowanych zakłóceń wysokiej częstotliwości, fluktuacji wartości napięcia i natężenia prądu były znaczące na szczególną niekorzyść dla nielegalnych kopii ładowarek dedykowanych urządzeniom iPad i iPhone oraz ładowarek uniwersalnych firm trzecich.
Testowanym urządzeniom przyznana została ogólna ocena końcowa, jak i oceny cząstkowe w kilku kategoriach w skali od 1 do 5. Najlepszą ogólną ocenę wynoszącą 5 punktów otrzymała dedykowana tabletowi HP Touchpad ładowarka firmy Hewlett-Packard oznaczona symbolem P/N 157-10157-00. Po 4 punkty przyznane zostały ładowarkom dedykowanym urządzeniom iPhone i iPad firmy Apple, ładowarce Motorola oznaczonej symbolem DC4050US0301 oraz 2 modelom ładowarek Samsung (ETA0U60JBE, ETA0U80JBE) i dedykowanej tabletowi iPad ładowarce Monoprice MIPTC1A. Najniższe oceny wynoszące odpowiednio 2 i 1 punkty otrzymały nielegalne kopie ładowarek dedykowanych urządzeniom iPad i iPhone.
Ze szczegółowymi informacjami na temat metodologii, objaśnieniem poszczególnych ocen cząstkowych, różnicą pomiędzy oryginalną i nielegalną kopią ładowarki dla telefonu iPhone oraz potencjalnymi skutkami użytkowania ładowarek, które otrzymały najniższe oceny zapoznać można się w źródle.
Źródło:
http://www.arcfn.com/2012/10/a-dozen-usb-chargers-in-lab-apple-is.html
Cool? Ranking DIY