Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel koncentryczny telewizji kablowej do monitora z wejściem d-sub

duf 01 Lis 2012 13:40 2928 17
  • #1 01 Lis 2012 13:40
    duf
    Poziom 11  

Mam wolny monitor komputerowy 17 i kombinuję jak to zgrać z kablówką w sensowną całość. W kablówce mam programy zarówno w HD jak i w analogu. Jest na to w ogóle szansa? Proszę o sugestie. Dzięki.

0 17
  • #2 01 Lis 2012 13:44
    matis057
    Poziom 33  

Jeśli monitor ma tuner analogowy telewizji to podłączasz kabel i szukasz programów.
    Jeśli nie to musisz mieć od kablówki dekoder do telewizji i za pomocą konwertera z HDMI na VGA podłączyć do monitora.

0
  • #3 01 Lis 2012 13:59
    duf
    Poziom 11  

matis057 napisał:
    Jeśli monitor ma tuner analogowy telewizji to podłączasz kabel i szukasz programów.
    Jeśli nie to musisz mieć od kablówki dekoder do telewizji i za pomocą konwertera z HDMI na VGA podłączyć do monitora.

Dzięki za zainteresowanie. Moje pytanie dotyczy tego dekodera. Rozumiem, że dekoder musi mieć wejście z kabla koncentrycznego. A jakie powinien mieć wyście? Cyfrowe czy analogowe?

0
  • #4 01 Lis 2012 14:02
    matis057
    Poziom 33  

Dekodery z reguły mają wyjścia analogowe (SCART) i cyfrowe (HDMI).
    Musiałbyś mieć wyjście cyfrowe i specjalnym konwerterem przekształcić na analogowe VGA gdyż VGA nie współpracuje ze SCART-em.

0
  • #5 01 Lis 2012 15:48
    duf
    Poziom 11  

matis057 napisał:
    Dekodery z reguły mają wyjścia analogowe (SCART) i cyfrowe (HDMI).
    Musiałbyś mieć wyjście cyfrowe i specjalnym konwerterem przekształcić na analogowe VGA gdyż VGA nie współpracuje ze SCART-em.

Szukałem w tych dekoderów i nie natknąłem się na żaden co miałby wyjście cyfrowe. Znalazłem natomiast kilka urządzeń z wyjściem analogowym takie jak ten. Rozumiem, że takie urządzenie nie zapewni odbioru sygnału cyfrowego z kablówki?

0
  • #6 01 Lis 2012 15:55
    matis057
    Poziom 33  

Takie urządzenie zapewni odbiór analogowy.
    Dekoder do odbioru sygnału cyfrowego zapewnia operator kablówki.

0
  • #7 01 Lis 2012 15:59
    duf
    Poziom 11  

matis057 napisał:
    Takie urządzenie zapewni odbiór analogowy.
    Dekoder do odbioru sygnału cyfrowego zapewnia operator kablówki.

No tak, tylko że mój telewizor odbiera sygnał cyfrowy i nie potrzebuję od operatora dekodera.

0
  • #8 01 Lis 2012 21:55
    marconii2002
    Poziom 21  

Jaką maż kablówkę

Popraw pisownię!
    Jak kończymy zdanie?
    [_P_]

0
  • #9 02 Lis 2012 07:31
    duf
    Poziom 11  

marconii2002 napisał:
    Jaką maż kablówkę

Toya

0
  • #12 02 Lis 2012 13:13
    matis057
    Poziom 33  

duf napisał:
    Witam, nie widzę wejścia do kabla koncentrycznego. Jak podpiąć to urządzenie?

Umiesz czytać ze ZROZUMIENIEM?

sosarek napisał:
    [...]w celu podłączenia jakiegokolwiek urządzenia zewnętrznego do monitora[...]

KABEL KONCENTRYCZNY -> DEKODER OPERATORA KABLÓWKI -> KONWERTER SYGNAŁU (COMPONENT > VGA) -> MONITOR.

0
  • #13 02 Lis 2012 13:43
    zetdeel
    Poziom 38  

* Konwerter SCART, SVHS na VGA
    * Konwerter HDMI na VGA
    Do tego oczywiście dekoder z kablówki lub tuner DVB-T.
    Zakładając, że monitor jest "z demobilu", nie wiem czy się to opłaci.

0
  • #14 02 Lis 2012 16:06
    duf
    Poziom 11  

matis057 napisał:
    duf napisał:
    Witam, nie widzę wejścia do kabla koncentrycznego. Jak podpiąć to urządzenie?

Umiesz czytać ze ZROZUMIENIEM?

sosarek napisał:
    [...]w celu podłączenia jakiegokolwiek urządzenia zewnętrznego do monitora[...]

KABEL KONCENTRYCZNY -> DEKODER OPERATORA KABLÓWKI -> KONWERTER SYGNAŁU (COMPONENT > VGA) -> MONITOR.

Umiem czytać jak również pisać. A napisałem, że nie mam dekodera operatora kablówki. Umiesz czytać poprzednie posty?

0
  • Pomocny post
    #15 03 Lis 2012 14:59
    sosarek

Poziom 43  

Więc kup jakiś magnetowid który będzie robił za tuner tv,do tego osobne głośniki-albo zainwestuj te pieniądze w tv-najłatwiejsze i najbardziej opłacalne/sensowne rozwiązanie.

0
  • #16 03 Lis 2012 15:34
    duf
    Poziom 11  

sosarek napisał:
    Więc kup jakiś magnetowid który będzie robił za tuner tv,do tego osobne głośniki-albo zainwestuj te pieniądze w tv-najłatwiejsze i najbardziej opłacalne/sensowne rozwiązanie.

Mam panasonika NV-J35HQ z tunerem telewizyjnym z wejściem antenowym RF IN i wyjściem RF OUT. Są również dwa wyjścia typu jack audio i video. Ten magnetowid mógłbym wykorzystać bo i tak stoi bezczynnie. Czy konwerter sygnału podpiąć pod wyjście antenowe RF OUT?

0
  • #17 03 Lis 2012 17:24
    sosarek

Poziom 43  

Nie,pod wyjście video w magnetowidzie.

0
  • #18 13 Lis 2012 10:07
    duf
    Poziom 11  

Dziękuję ,zamykam temat.

0