Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa żaden PDF creator .

01 Lis 2012 14:00 7329 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pewnie problem. Nie działa mi żaden PDF creator.
    System to Windows 7.
    Program po instalacji działa dobrze, jednak pierwszy restart komputera i już nie widzi drukarki.

Nie jest to raczej wina konkretnego programy. Instalowałem już PDF Creatroa 1.5.1, Primo PDF, Bullzip PDF printer, doPDF i inne.
    Za każdym razem sytuacja się powtarza. Wszystko ładnie działą do momentu pierwszego restartu.
    Myślałem, że moze to wina windowsa, więc zrobiłem format i postawiłem cały system od nowa ale nadal to samo.
    Z czym to może być związane ??

• Poziom 43  
    Drukarka po restarcie działa prawidłowo w innych programach?
  • Poziom 9  
    Nie mam zainstalowanej zwykłej drukarki, bo pod windows 7 nie znalazłem juz sterowników do HP 3920.

Może to byc np kwestia jednej z pierwszych wersji W7 ?? Może jakies nowszy zainstalowac ??
  • Spec od komputerów
    Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje z windows update?

Programy instalujesz z prawami administratora? Z jakiego konta korzystasz?

• Poziom 43  
    Martens83 napisał:
    Witam.
    Mam pewnie problem. Nie działa mi żaden PDF creator.
    System to Windows 7.
    Program po instalacji działa dobrze, jednak pierwszy restart komputera i już nie widzi drukarki.
    Za chwilę piszesz że nie masz zainstalowanych sterowników drukarki-więc w jaki sposób ma ona działać?

Dodano po 3 [minuty]:

Pierwszy link w wynikach : http://www.google.com/m?q=Hp+3920+win+7+driver&client=ms-opera-mini&channel=new
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy brak zwykłej drukarki ma jakiś wpływ na działąnie PDF Creatorów ??
    Niestety program pod podanym linkiem nie znajduje juz sterowników pod moja drukarke (mam ją już chyab od 2006 roku)

Co do update nie robiłem ostatnio.
    Mam tylko jedno konto na komputerze (jako administrato zarazem)
    A instalowalem róznie, standardowo i zaawansowanie
  • Poziom 36  
    Po pierwsze wszystkie aktualizacje z Windows Update i to nie tylko z powodu drukarki, ale z powodu bezpieczeństwa i stabilności systemu. Dalej porozmawiamy wtedy, jaka kompilacja Windows 7 (wersja).
  • Poziom 9  
    Kompilacja to 7601.
    Jutro zrobie aktualizacje i zobacze czy pomoze

• Poziom 43  
    Czy w googlach tylko w jednym linku są sterowniki? Napisz może do czego/w jakim celu wykorzystujesz owe pdf creatory-tylko jako wirtualne drukarki? @bmserwis-nie wiedziałem że aktualizacje dodają do systemu obsługę drukarki-myślałem że jest to w podstawowej wersji systemu.Co z użytkownikami nie mającymi dostępu do sieci-nie mogą oni korzystać z drukarek(ponieważ nie mają aktualizacji)?
  • Poziom 40  
    Martens83 napisał:
    Mam tylko jedno konto na komputerze (jako administrato zarazem)
    A instalowalem róznie, standardowo i zaawansowanie

Nie do końca rozumiesz opcję "instalacja/uruchom jako administrator"
    W W7 (i viście) wprowadzono "zabezpieczenie" by będąc administratorem przez przypadek nie zainstalować czegoś niepotrzebnego (nie namieszać w plikach systemowych).
    Jeżeli instalujesz program po staremu czyli klikając w setup/install (czy coś podobnego) program/sterownik instaluje się ale w "wirtualnych" folderach i po resecie wszystko ginie.
    Aby zainstalować "na stałe" należy na dany program (setup/install) prawokliknąć i wybrać opcję "uruchom/otwórz jako administrator" wtedy powinno się dobrze zainstalować.

Co do twojej drukarki to samo HP informuje dla systemu W7 że:
    Nowy system operacyjny Windows 7 zawiera już sterowniki dla tego urządzenia HP! Nie ma konieczności pobierania sterowników, aby móc z niego korzystać. . Wystarczy podłączyć drukarkę do komputera za pomocą kabla USB. Usługa Windows Update automatycznie zainstaluje sterownik urządzenia.

Co do kreatorów pdf nie są one zależne od sterowników fizycznej drukarki a błąd wg mnie jest właśnie w tym że nie instalujesz kreatora jako administrator tylko jako użytkownik będący administratorem co nie jest tym samym
  • Poziom 9  
    Niestety i to nie pomogło.
    Wróciłem do Windowsa XP i wszystko działa jak powinno ;)