Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałki Weller- jest jaki¶ tani zamiennik?

01 Lis 2012 14:16 1458 1
 • Poziom 38  
  Przydałaby mi się grzałka rozlutownicy DS80 i grzałka z magnetyczn± stabilizacj± TCP.
  Czy s± jakie¶ zamienniki, czy pozostaje mi tylko zakup za ogromn± cenę?

  Grzałka TCP potrzebna byłaby do malutkiej stacji, by starczyło Ľródło 24V bez termostatu (kwestia wymiarów).

  Czy s± jakie¶ firmy, które też stosuj± to rozwi±zanie?

  EDIT:

  No to może zapytam inaczej, jak± grzałkę mogę włożyć do kolby Solomon SL20 (pytałem o Wellera, bo chyba ten sam rozstaw ¶rubek), by dobrze grzała (na płytach głównych bardzo ciężko się lutuje), nie kosztowała więcej niż 30zł i miała jakie¶ porz±dne groty?
  Może w t± na magnastat nie warto inwestować, aczkolwiek ma to niebywał± zaletę, jak± jest brak konieczno¶ci dorabiania termostatu (to nie jest problem, ale chciałem zrobić jak wspomniałem malutk± stację).


  Chyba że znacie jak±¶ kolbę która ma jak±kolwiek kontrole temperatury i sobie poradzi z płytami, bo nawet transformatorówka 100W ma z tym problemy.
  Jaki¶ mocniejszy Weller by sobie pewnie poradził, ale maj± serio drogi sprzęt i do starych płyt szkoda tyle kasy wywalać...

  Sprawa jest o tyle skomplikowana, że chciałem zrobić mał± stację, ale super byłoby gdyby miała wystarczaj±c± moc na płyty główne, przetwornica ma może z 80W lub co¶ koło tego (nie pamiętam co tam pisało), więc fajnie byłoby zrobić mał± i mocn± stację, bo przetwornica i tak ma niewielkie wymiary.
 • Poziom 38  
  Małe od¶wieżenie:

  Grzałka z magnastatem nie wejdzie na pewno (obudowa składa się z 2 połówek, więc haczyło by o ł±czenie ¶rubk±), ale rozstaw ¶rubek jest do¶ć uniwersalny, więc grzałki Weller powinny spasować i wiele innych pewnie też, tylko czy dostanę co¶ co poradzi sobie z płytami głównymi za 30zł?

  Tak wygl±da uszkodzona grzałka:
  Grzałki Weller- jest jaki¶ tani zamiennik?

  Moje zdjęcie zrobione telefonem, więc tu jeszcze pożyczone:
  http://www.cyfronika.com.pl/art74/xysl20grzalka.jpg