Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzałki Weller- jest jakiś tani zamiennik?

elektryku5 01 Lis 2012 14:16 1311 1
  • #1 01 Lis 2012 14:16
    elektryku5
    Poziom 37  

Przydałaby mi się grzałka rozlutownicy DS80 i grzałka z magnetyczną stabilizacją TCP.
    Czy są jakieś zamienniki, czy pozostaje mi tylko zakup za ogromną cenę?

Grzałka TCP potrzebna byłaby do malutkiej stacji, by starczyło źródło 24V bez termostatu (kwestia wymiarów).

Czy są jakieś firmy, które też stosują to rozwiązanie?

EDIT:

No to może zapytam inaczej, jaką grzałkę mogę włożyć do kolby Solomon SL20 (pytałem o Wellera, bo chyba ten sam rozstaw śrubek), by dobrze grzała (na płytach głównych bardzo ciężko się lutuje), nie kosztowała więcej niż 30zł i miała jakieś porządne groty?
    Może w tą na magnastat nie warto inwestować, aczkolwiek ma to niebywałą zaletę, jaką jest brak konieczności dorabiania termostatu (to nie jest problem, ale chciałem zrobić jak wspomniałem malutką stację).

Chyba że znacie jakąś kolbę która ma jakąkolwiek kontrole temperatury i sobie poradzi z płytami, bo nawet transformatorówka 100W ma z tym problemy.
    Jakiś mocniejszy Weller by sobie pewnie poradził, ale mają serio drogi sprzęt i do starych płyt szkoda tyle kasy wywalać...

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że chciałem zrobić małą stację, ale super byłoby gdyby miała wystarczającą moc na płyty główne, przetwornica ma może z 80W lub coś koło tego (nie pamiętam co tam pisało), więc fajnie byłoby zrobić małą i mocną stację, bo przetwornica i tak ma niewielkie wymiary.

0 1
  • Elmark
  • #2 04 Lis 2012 19:28
    elektryku5
    Poziom 37  

Małe odświeżenie:

Grzałka z magnastatem nie wejdzie na pewno (obudowa składa się z 2 połówek, więc haczyło by o łączenie śrubką), ale rozstaw śrubek jest dość uniwersalny, więc grzałki Weller powinny spasować i wiele innych pewnie też, tylko czy dostanę coś co poradzi sobie z płytami głównymi za 30zł?

Tak wygląda uszkodzona grzałka:
    Grzałki Weller- jest jakiś tani zamiennik?

Moje zdjęcie zrobione telefonem, więc tu jeszcze pożyczone:
    http://www.cyfronika.com.pl/art74/xysl20grzalka.jpg

0