Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk po włożeniu do urządzenia Linux stał się niewidoczny w Win.

01 Lis 2012 14:34 2907 32
  • Poziom 9  
    Proszę o pomoc! Mam dysk 250 GB zawierający moje archiwum. Niedawno kupiłem urządzenie na Linuxie (jest to nagrywarka do kilku kamer) i na chwilę włożyłem tam ten dysk. Nie robiłem nic i nie formatowałem z pozycji tej nagrywarki. Niestety po wyjęciu dysk jest już NIEWIDOCZNY w Windows 7, system widzi go tylko jako Niezainicjowany. Muszę odzyskać swoje dane! Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie rady.
  • Poziom 9  
    Ja niestety nie mam komputera z Linuxem. A czy można jakoś przywrócić poprzedni typ partycji? Bo mam wrażenie, że to urządzenie zmieniło tylko typ (rodzaj).
  • Poziom 43  
    Parted Magic uruchomisz z płyty CD.
  • Spec od komputerów
    Zobaczymy co to urządzenie namieszało na dysku. W ciemno nic się nie zrobi. Czytaj linki co podałem. Wyraźnie lest tam napisane ,że to linuks live.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    ALE SOBIE NAROBIŁEM. Zainstalowałem jakiś Partition Magic, a on podczas uruchamiania zalecił mi "naprawę" chyba sektora na dysku 1 i ja się zgodziłem! Znikła mi cała partycja D głównego dysku w komputerze! Mam wrażenie, że zmienił mi coś w samym dysku. Czy można to przywrócić?
  • Spec od komputerów
    Po cholere instalowałeś partition magic ? Nic już nie rób. Masz napisane co robić a kombinujesz po swojemu ? Jak wiesz lepiej to po co zakładasz temat? NIC NIE KOMBINUJ. Wykonaj to co masz napisane i podaj SMART teraz obu dysków. Jesteś na najlepszej drodze do utraty danych na własne życzenie. Jaki to był Partition MAgic co zainstalowałeś ? Kto Ci polecił to zainstalować ?
  • Poziom 9  
    Ale teraz najważniejsze jest odzyskanie partycji D mojego głównego dysku. Poprzednia sprawa przy TYM jest nieważna. Jestem podłamany.

Płyta którą miałem nagrać chyba musi być bootowalna, a program partedmagic jest linuksowy i nie chciał mi się zrobić. Nie miałem czystej płyty wiec próbowałem zrobić bootowalnego pendriva i nie udało się. Dlatego zacząłem kombinować z Partition Magic - to chyba była wersja 8 (teraz nie mam już dostępu do swojej partycji D gdzie miałem wszystkie dane). Czy ta płyta z partedmagic ma być bootowalna?
  • Spec od komputerów
    To SMART głównego dysku podaj. Podaj też fotkę z zarządzania dyskami. I tak masz dużo szczęścia ,że systemu PM nie uszkodził.
  • Poziom 9  
    W jaki sposób nagrać pliki PartedMagic na płytę? Czy ona mabyć bootowalna? To są pliki linuksowe.
  • Poziom 43  
    Nagraj po prostu pobrany obraz .iso na płytę - np.: w Nero - Nagraj obraz na dysk.
  • Spec od komputerów
    Dysk jest ok. Próbowałeś przypisać w zarządzaniu dyskami literę do partycji D ?
  • Poziom 9  
    Nie próbowałem, bo boje się, że mi zamaże dane. Nadać literę D?
  • Spec od komputerów
    Tak tylko nic nie formatuj i w przypadku komunikatu o błędzie anuluj.
  • Spec od komputerów
    Przedostatnią partycję usuń a ostatnią dodaj jako podstawową.
  • Poziom 9  
    Nie jestem pewien które to linijki - czy możesz sprawdzić na załączonym zrzucie.
    Aby usunąć - trzeba zaznaczyć linijkę i nacisnąć Usuń; ale nie wiem jak dodać jako podstawową.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tak. Zaznaczasz i dajesz wstaw i wybierasz partycje podstawową
  • Spec od komputerów
    Nigdy nie używaj PM do partycji utworzonych w win7
    Najpierw SMART tego dysku. W zależności od stanu dysku wybierze się procedurę naprawy.SMART jest ok. Dane są ważne ? bo nie wiem czy kopi nie robić ?
  • Poziom 9  
    Tak, dane są ważne.
  • Spec od komputerów
    To decyduj. Kopię robimy czy odzysk bez kopi ?Na tym dysku była tylko jedna partycja NTFS ?
  • Poziom 9  
    Domyślam się, że tworzenie kopii długo trwa, ale jest zagrożenie utraty danych podczas odzysku. Jeśli tak, to robimy bez kopii.
    Tak, byla jedna partycja\ - ale nie pamiętam jakiego typu
  • Spec od komputerów
    To analogicznie jak poprzednio dodaj ostatnią partycję podstawową.
  • Poziom 9  
    Ale nie wiem którą linijkę "zaatakować" :-)